Samsung Galaxy S20 Lite (Fan Edition) otrzymuje certyfikat NFC

Samsung kompletuje certyfikaty. Premiera taniego flagowca coraz bliżej. Czy Galaxy S20 Lite utrze nosa iPhone 12?

Dwa bliżej niezidentyfikowane smartfony Samsunga ze specyfikacją techniczną zgodną z Samsungiem Galaxy S20 Lite (Fan Edition) otrzymały właśnie certyfikaty od NFC Forum. To jeden z niezbędnych dokumentów, aby wprowadzić urządzenia do sprzedaży.

NIebieski Samsung Galaxy S20 Lite
Źródło: gsmarena.com

NIebieski Samsung Galaxy S20 Lite

Źródło: gsmarena.com

W bazie danych znalazło się miejsce dla smartfonów o numerach modeli SM-G781V i SM-G780F/DSM. Niestety NFC Forum nie ujawnia specyfikacji technicznej, ale model o oznaczeniu SM-G781B pojawił się ostatnimi czasy w bazie danych Geekbencha. Wynika z niej, że smartfon posiada procesor Snapdragon 865 wspomagany przez 6 GB pamięci operacyjnej. Jest to więc model nastały Zjednoczone. Europejska wersja o oznaczeniu SM-G780F posiada procesor Exynos 990 połączony z 8 GB pamięci operacyjnej.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami Samsung Galaxy S20 Lite pojawi się w sprzedaży w aż sześciu wariantach kolorystycznych. Tył urządzenia jest bardzo podobny do Samsunga Galaxy Note 20 Ultra, a przód zapożyczono z Samsunga Galaxy S20.

Urządzenie ma zaoferować 120 Hz wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD+ o przekątnej 6,4 lub 6,5 cala, baterię o pojemności 4500 mAh oraz wodoszczelność potwierdzoną certyfikatem IP68.

Cena startowa ma zaczynać się od około 640 Euro za wersję z modemem 4G LTE.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S10 Lite.

Źródło: gsmarena.com