Samsung Galaxy S20 Lite z 5G, 120 Hz wyświetlaczem i IP68

Szykuje się bardzo ciekawe urządzenie dla konsumentów, którzy nie chcą przepłacać, a jednocześnie są nieufni wobec chińskich marek.

Szukasz nowego smartfona? Chcesz kupić flagowy model, który starczy na kilka lat, ale jednocześnie nie masz zamiaru wydawać na telefon więcej, niż 3000 zł? W chwili obecnej Twój wybór nie jest zbyt szeroki. W tej cenie da się kupić jedynie niektóre chińskie flagowce z tego roku lub zeszłoroczne smartfony Samsunga i innych producentów.

Samsung Galaxy S20 Lite
Źródło: OnLeaks

Samsung Galaxy S20 Lite

Źródło: OnLeaks

Koreańczycy drugi rok z rzędu zamierzają wprowadzić na rynek tańszą wersję swoich flagowych modeli z rodziny Galaxy S. Ponownie może to być szalenie ciekawy wybór w rozsądnej cenie.

Wersja Lite Samsunga Galaxy S20 po raz kolejny wyciekła do sieci. W Internecie pojawiły się rendery urządzenia oraz kolejne informacje na temat domniemanej specyfikacji technicznej. Czym zatem wyróżnia się Galaxy S20 w nieco tańszej odmianie?

Względem droższych modeli urządzenie ma nieco szersze ramki okalające płaski ekran, który znamy już z bazowej wersji Galaxy Note 20. Dodatkowo urządzenie oferowane będzie w nowych kolorach. Tył wygląda bardzo podobnie do tego zastosowanego w mniejszym Galaxy Note 20.

Zgodnie z raportem PriceBaba i OnLeaks wersja Lite Samsunga Galaxy S20 ma się nazywać Galaxy S20 FE - Fan Edition. Prawdopodobnie w Europie urządzenie podobnie, jak poprzednik sprzedawane będzie jako Galaxy S20 Lite.

Podobnie, jak droższe rodzeństwo również tańszy model nie posiada złącza słuchawkowego Jack. Na dole znajdziemy jedynie złącze USB Typu C oraz głośnik i mikrofon. Plecki są lekko zagięte, aby smartfon lepiej dopasowywał się do dłoni użytkownika.

Niestety tylny panel podobnie, jak w Galaxy Note 20 wykonany będzie z plastiku. W zamian dostaniemy wodoodporną obudowę z certyfikatem IP68, której brakowało w Galaxy S10 Lite.

Co ciekawe Samsung w tym roku nie poskąpi na specyfikacji technicznej. Otrzymamy niezbyt udany procesor Exynos 990 znany z Galaxy S20 i Galaxy Note 20, 8 GB pamięci operacyjnej, Androida 10, baterię o pojemności 4500 mAh, 120 Hz wyświetlacz oraz dostępny za dopłatą modem sieci 5G.

Urządzenie zadebiutuje pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału tego roku.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy S20 Ultra.

Źródło: gadgets.ndtv.com