Samsung Galaxy S20 Ultra - jak wytrzymały jest najnowszy flagowiec z Korei?

YouTuber z portalu JerryRigEverything sprawdził wytrzymałość flagowego Smasunga za 5999 zł.

Samsung Galaxy S20 Ultra to z pewnością jeden z najciekawszych, ale i najdroższych smartfonów pierwszej połowy 2020 roku. Projektanci z Korei, którzy nie musili słuchać się księgowych stworzyli oszałamiające urządzenie z unikalnymi funkcjami takimi, jak 100 krotny zoom czy 108 MP aparat główny.

Samsung Galaxy S20 Ultra - jak wytrzymały jest najnowszy flagowiec z Korei?

Źródło: samsung.com

Niestety część producentów projektując nowe modele smartfonów zapomina o małej, ale niezwykle ważnej sprawie. Telefon komórkowy powinien być wykonany z solidnych materiałów. Smartfon jest naszym głównym urządzeniem elektronicznym, które jest przy nas praktycznie 24 godziny na dobę. Niestety w pogodni za bezramkowymi ekranami i rewelacyjną jakością wykonania nowe smartfony stają się coraz mniej wytrzymałe.

Słynny YouTuber z kanału JerryRigEverything postanowił sprawdzić, jak w rzeczywistości i realnym użytkowaniu sprawdza się obudowa najdroższego Samsunga z rodziny Galaxy S20. Ku naszemu zaskoczeniu model z dopiskiem Ultra okazał się zaskakująco wytrzymały na odporności losu. Jego trwałość wypada lepiej, niż w przypadku konkurencyjnych modeli.

Dla Samsunga to niezwykle ważna informacja, ponieważ w zeszłym roku producent ten borykał się z ogromnymi wpadkami jakościowymi podczas wprowadzania na rynek swojego pierwszego składanego smartfona - Galaxy Fold.

Na szczęście Galaxy S20 Ultra zamiast elastycznego ekranu z plastiku posiada klasyczny panel zabezpieczony z wykorzystaniem wytrzymałego szkła.

Testy wytrzymałości pokazują, że szkło Corning Gorilla Glass szóstej już generacji, które zostało użyte do budowy wyświetlacz i plecków Samsunga Galaxy S20 Ultra jest imponująco odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania. Galaxy S20 Ultra jest również odporny za zginanie i zgniatanie. Dodatkowo wyświetlacz został wystawiony na działanie ognia przez 30 sekund, co nie zrobiło na nim wrażenia.

Mimo wszystko, jeżeli decydujesz się na zakup tak drogiego smartfona, jakim jest Galaxy S20 Ultra proponujemy zakup solidnego pokrowca, który zabezpieczy urządzenie przed upadkami. Specjalnie z tego powodu przygotowaliśmy ranking najlepszych pokrowców dla Samsungów Galaxy S20.

Źródło: 91mobiles.com