Samsung Galaxy S20 Ultra - niska żywotność baterii w trybie 120 Hz

Tak, jak podejrzewaliśmy korzystanie z możliwości 120 Hz wyświetlacz okupione jest niską żywotnością baterii.

Samsung po raz pierwszy postanowił zastosować w swoich smartfonach panele o podwyższonej częstotliwości odświeżania. W taki oto sposób najnowsze modele z rodziny Galaxy S20 posiadają ekrany AMOLED oferujące 120 Hz odświeżanie. Tego typu rozwiązanie znacząco poprawia płynność wyświetlanego obrazu, ale w zamian odznacza się znacznie większym zapotrzebowaniem na energię.

Samsung Galaxy S20 Ultra - niska żywotność baterii w trybie 120 Hz

Źródło: pcworld.com

Samsung znacząco zwiększył pojemność baterii we wszystkich konfiguracjach Galaxy S20, dzięki czemu problem nie powinien istnieć. W rzeczywistości okazuje się, że Samsungi Galaxy S20 w trybie 120 Hz rozładowują się szybciej, niż myśleliśmy. Problem dotyczy nawet modelu Galaxy S20 Ultra z 6,9 calowym ekranem oraz baterią o pojemności 5000 mAh.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Zeszłoroczne flagowce Samsunga do aktualizacji. To niezwykle ważne!

Jeden z pierwszych testów nowych ekranów w smartfonach z rodziny Galaxy S20 przeprowadził portal Tom's Guide, który pokazał, o ile niższa jest żywotność baterii Samsunga Galaxy S20 Ultra podczas korzystania ze 120 Hz częstotliwości odświeżania ekranu.

Test polegał na przeglądaniu stron internetowych przy wykorzystaniu sieci komórkowej 5G. Do testów posłużono się kartą operatora T-Mobile (USA), a ekran ustawiony był na jasność 150 nitów.

Podczas korzystania ze standardowego 60 Hz odświeżania telefon rozładował się po 11 godzinach i 58 minutach. W przypadku identycznego testu, ale z odświeżaniem ustawionym na 120 Hz smartfon wyłączył się po 9 godzinach i 13 minutach. Oznacza to, że żywotność baterii skróciła się o niespełna trzy godziny. To około 25 procent czasu pracy urządzenia.

Czas pracy Samsunga Galaxy S20 Ultra z wykorzystaniem standardowego 60 Hz odświeżania ekranu wypada zadowalająco. Galaxy S20 Ultra osiągnął rezultat lepszy od iPhone'a 11 oraz Galaxy Note 10, a także iPhone'a 11 Pro. Należy przy tym pamiętać, że iPhone nie był testowany z siecią 5G, ponieważ nie jest z nią kompatybilny.

Należy pamiętać, że testy przeprowadzane były z wykorzystaniem sieci 5G, która wbrew zapewnieniom niektórych producentów nie jest jeszcze ogólnodostępna. Przy korzystaniu z 4G można liczyć na lepsze rezultaty.

Źródło: neowin.net