Samsung Galaxy S20 Ultra stracił szybkie, 60 minutowe ładowanie

Kolejna aktualizacja dla Galaxy S20 Ultra przynosi nowy problem. Tym razem chodzi o system szybkiego ładowania.

Samsung Galaxy S20 Ultra to flagowy model koreańskiego producenta na 2020 rok. Smartfon wyceniony na 5999 zł zawiera wszystkie najnowsze zdobycze technologicznie i czysto teoretycznie nie powinien sprawiać najmniejszych problemów podczas użytkowania. Niestety w praktyce okazuje się, że najdroższy smartfon Samsunga, a w zasadzie jego oprogramowanie jest mocno niedopracowane. Kolejne aktualizacje systemu operacyjnego łatają wykryte błędy wprowadzając przy okazji nowe usterki.

Samsung Galaxy S20 Ultra stracił szybkie, 60 minutowe ładowanie

Źródło: pcworld.com

Samsung Galaxy S20 Ultra posiada dużą baterię o pojemności 5000 mAh, który ładowana jest przy użyciu 25 W zasilacza dostarczanego w zestawie. Modele Galaxy S20 są pierwszymi smartfonami z rodziny, które oferują szybsze ładowanie przewodowe.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [13.09.2021]
  • Zeszłoroczne flagowce Samsunga do aktualizacji. To niezwykle ważne!

Do tej porty recenzenci oraz użytkownicy Samsunga Galaxy S20 Ultra zachwalali wytrzymałość baterii przy normalnym użytkowaniu oraz jednocześnie szybkie ładowanie od 0 do 100 procent w zaledwie 60 minut. Niestety po ostatniej aktualizacji oprogramowania układowego czas ładowania znacząco się wydłużył.

Obecnie Samsungi Galaxy S20 Ultra do pełnego naładowania potrzebują nie 60, a 80 minut. Oznacza to, że czas ładowania wzrósł o prawie 50 procent względem zapewnień producenta.

Redaktor portalu Sammobile, który prywatnie jest użytkownikiem Samsunga Galaxy S20 Ultra donosi, że problemy z ładowaniem pojawiły się po ostatniej międzynarodowej aktualizacji oprogramowania (w międzyczasie Samsung udostępnił specjalną wersję systemu dostępną tylko na chińskich egzemplarzach). Ta sama paczka odpowiedzialna jest za wprowadzenie zielonej poświaty, która skutecznie odbiera przyjemność korzystanie z 120 Hz panelu Dynamic AMOLED.

Samsung poinformował już, że jest w trakcie przygotowywania aktualizacji, która naprawi wyświetlacz. Producent nie poinformował jednak o problemach z wolniejszym ładowaniem. Problem z ładowaniem smartfonów Samsunga wydaje się być globalny. W aplikacji Samsung Members o wolniejszym ładowaniu informują również użytkownicy nieco starszych Galaxy S10+ oraz Galaxy Note 10+. Ich urządzenia straciły funkcję superszybkiego ładowania po aktualizacji do One UI 2.1.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra

Źródło: sammobile.com