Samsung Galaxy S20 - do sieci wyciekają benchmarki amerykańskiej wersji z procesorem Snapdragon

W sieci pojawiły się wyniki z popularnych testów syntetycznych Galaxy S20 ze Snapdragonem. Czy najnowszy smartfon spełni nasze oczekiwania?

Początek tygodnia przyniósł nam kolejną porcję informacji dotyczących Samsungów Galaxy S20, które oficjalnie zadebiutują 11 lutego 2020 roku na specjalnie zorganizowanej konferencji Galaxy Unpacked w San Francisco. W sieci pojawiły się zdjęcia działającego Samsunga Galaxy S20+ 5G w wersji produkcyjnej, a teraz dotarliśmy do wyników testów syntetycznych amerykańskiej wersji Galaxy S20.

Samsung Galaxy S20 - do sieci wyciekają benchmarki amerykańskiej wersji z procesorem Snapdragon

Smartfon Samsunga o numerze modelu SM-G986U, który wskazuje na przynależność do rodziny Galaxy S20 oraz obecność procesora Qualcomm Snapdragon na pokładzie (literka U w numerze modelu) pojawił się w bazie danych Geekbench'a. Możliwe, że przetestowano ten sam egzemplarz, którego zdjęcia wyciekły do sieci. Oznaczenie SM-G986U zarezerwowane jest właśnie dla pośredniego wariantu Galaxy S20+ z łącznością 5G.

Według Geekbench'a testowane urządzenie posiadało procesor Qualcomm o nazwie kodowej kona. Wskazuje ona na zastosowanie procesora Snapdragon 865, który został zaprezentowany zaledwie miesiąc temu. Samsungi Galaxy S z procesorami od Qualcomm'a przeznaczone są zawsze na Stany Zjednoczone oraz dla Kanadyjskich operatorów. Możliwe, że ta wersja Galaxy S20 pojawi się także w Chinach. Międzynarodowy wariant dostępny między innymi w Polsce zaoferuje układ Samsung Exynos.

Samsung Galaxy S20 - do sieci wyciekają benchmarki amerykańskiej wersji z procesorem Snapdragon

Źródło: sammobile.com

Wyniki, jakie osiągnął Galaxy S20+ z procesorem Qualcomm Snapdragomn 865 są znacznie wyższe od wyników osiągniętych przez wariant z procesorem Exynos, które pojawiły się kilka miesięcy temu. Bardzo prawdopodobne, że przez ten czas Samsung dopracował i zoptymalizował oprogramowanie stąd znaczne rozbieżności w zarejestrowanych wynikach.

Amerykańska wersja Samsunga Galaxy S20+ wyposażona zostanie w procesor Qualcomm Snapdragon 865 wspierany przez 12 GB pamięci operacyjnej. Koreańczycy nie przewidują produkcji konfiguracji z 16 GB RAM'u. Bazowe wersje podobnie, jak seria Galaxy S10 zaoferują 8 GB pamięci operacyjnej. Urządzenie podczas testów pracowało pod kontrolą Androida 10 z nakładką One UI 2.1. Plotki przekazane przez portal sammobile głoszą, że nowo prezentowane urządzenia Samsunga posiadały będą nakładkę w wersji 2.1. Smartfony zaktualizowane z Androida 9.0 Pie zaoferują interfejs One UI 2.0.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com