Samsung Galaxy S20 - konfiguracje aparatów i obecność czytnik kart pamięci

Galaxy S20 ma przed nami coraz mniej tajemnic.

Kolejny dzień to kolejna porcja informacji na temat Samsunga Galaxy S20. Wczoraj w sieci pojawiły się zdjęcia produkcyjnej wersji Samsunga Galaxy S20+ 5G oraz wyniki z testu syntetycznego Geekbench modelu SM-G986U z procesorem Qualcomm Snapdragon 865. Dziś dowiadujemy się kolejnych informacji na temat aparatu, a także obecności czytnika kart pamięci.

Samsung Galaxy S20 - konfiguracje aparatów i obecność czytnik kart pamięci

Źródło: xda-developers.com

Głównym celem Samsunga na 2020 rok jest bitwa na aparaty. Wszystkie modele z serii Galaxy S20 przyniosą znaczące usprawnienia w tym aspekcie, które najlepiej widoczne będą w topowym Galaxy S20 Ultra. To właśnie ten smartfon wyposażony zostanie w 108 MP aparat główny, który wspierany będzie przez dodatkową 48 MP matrycę z 10 krotnym zoomem oraz 12 MP obiektyw ultra szerokokątny.

Galaxy S20 Ultra będzie jednym z pierwszych telefonów, które zaoferują matrycę o rozdzielczości ponad 100 MP. Pierwszym smartfonem z czujnikiem ISOCELL Bright HMX jest Xiaomi Mi CC9 Pro wprowadzone do sprzedaży w czwartym kwartale ubiegłego roku.

Samsung Galaxy S20 - konfiguracje aparatów i obecność czytnik kart pamięci

Źródło: Twitter.com

Poniżej w tabelce przedstawiamy konfiguracje aparatów wszystkich modeli z serii Galaxy S20:

  • Galaxy S20 - 12 MP + 64 MP + 12 MP
  • Galaxy S20+ - 12 MP + 64 MP + 12 MP + ToF
  • Galaxy S20 Ultra - 108 MP + 48 MP + 12 MP + ToF

Informacje na temat zastosowanych matryc znamy dzięki Ice universe. Dodatkowo podkreślił on, że unikalną cechą nowych Samsungów jest wykorzystanie matryc o wysokiej rozdzielczości do wykonywania zdjęć tele.

Zastosowanie matrycy o rozdzielczości ponad 100 MP powoduje, że jedna fotografia zapisana w stratnym formacie JPG może zajmować ponad 20 MB. Na szczęście Samsung zdaje sobie z tego sprawę, a najdroższy model Samsung Galaxy S20 Ultra z najlepszymi aparatami zostanie wyposażony w czytnik kart pamięci w formacie microSD. Mówi się o tym, że Galaxy S20 Ultra mógł będzie posiadać łącznie aż 1,5 TB pamięci masowej (512 GB wbudowanej pamięci oraz 1 TB karta microSD).

Wszystkie modele z serii Galaxy S20 dostępne będą w trzech wersjach pojemnościowych - 128 GB, 256 GB oraz 512 GB. W chwili obecnej nie wiemy nic na temat 1 TB wersji Performance Edition.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Źródło: (Twitter.com), digitaltrends.com