Samsung Galaxy S20 - model Ultra z 16 GB RAMu w Sprint

Amerykański operator sprzedawał będzie wzmocnioną wersję Galaxy S20 Ultra z 16 GB pamięci operacyjnej.

Dzisiejszy dzień zdominowany jest plotkami o Samsungach Galaxy S20, które zostaną oficjalnie zaprezentowane już jutro wieczorem. Większość dzisiejszych informacji dotyczy aparatu fotograficznego, a dokładniej zoomu cyfrowego w podstawowych modelach oraz trybu nocnego. Wśród aparatowych nowości pojawiła się także informacja o jednym z najnomcniejszywch wariantów Samsunga Galaxy S20 Ultra.

Samsung Galaxy S20 - model Ultra z 16 GB RAMu w Sprint

Źródło: xda-developers.com

Samsung Galaxy S20 sprzedawany będzie w trzech różnych wersjach - Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra. Każdy model dostępny będzie na rynkach z procesorami Qualcomm oraz Exynos w zależności od rejony. Dodatkowo dwa najtańsze modele sprzedawane będą w wersjach z modemami 4G LTE oraz 5G za dopłatą. Poza tym lekko zmodyfikowane wersje dostarczane będą na specjalne zamówienie największych operatorów sieci komórkowych.

Według Max'a Weinbach'a, który przekazał dziś przykładowe fotografie z Galaxy S20 najwyższa konfiguracja Samsunga Galaxy S20 Ultra o numerze modelu SM-G988U sprzedawana będzie na terenie Stanów Zjednoczonych przez operatora Sprint. Wariant ten zostanie wyposażony aż w 16 GB pamięci operacyjnej w standardzie LPDDR5 oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej UFS 2.1.

Sprint będzie miał oczywiście w sprzedaży również "podstawową", słabszą wersję Galaxy S20 Ultra ze 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Tańszy wariant posiadać będzie 12 GB pamięci operacyjnej. Oba warianty zaoferują slot na karty pamięci w formacie microSD o pojemności do 1 TB. Weinbach szacuje, że podstawowy model z 12 GB RAMu i 128 GB wbudowanej pamięci masowej zostanie wyceniony na 1399 dolarów. Droższa wersja premium ma kosztować 1549 dolarów.

Oba warianty znajdujące się w portfolio operatora sieci komórkowej Verizon napędzane będą przez procesor Qualcomm Snapdragon 865. Samsung w Stanach Zjednoczonych nie oferuje swoich smartfonów z autorskimi układami Exynos.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com