Samsung Galaxy S20 - wycieka aparat odpowiedzialny za 100 krotny zoom hybrydowy

Flagowy przedstawiciel serii Galaxy S20 zaoferuje nawet 100 krotny zoom hybrydowy. Jaka technologia pozwoli na tak duże przybliżenie?

Samsung Galaxy S20 zostanie zaprezentowany za niecały miesiąc. Najwierniejsi fani oraz branża technologiczna odliczają już dni do konferencji Galaxy Unpacked, która odbędzie się 11 lutego 2020 roku w San Francisco. Jak zawsze o flagowych przedstawicielach serii Galaxy S wiemy prawie wszystko jeszcze przed ich premierą. W sieci pojawiła się już dokładna specyfikacja techniczna oraz zdjęcia egzemplarzy produkcyjnych.

Samsung Galaxy S20 - wycieka aparat odpowiedzialny za 100 krotny zoom hybrydowy

Źródło: samsung.com

Wiele mówi się o możliwościach fotograficznych rodziny Galaxy S20. W tym roku Samsung zaprezentuje trzy modele, a każdy zostanie wyposażony w inną konfigurację obiektywów. Szczególnie ciekawy jest topowy Galaxy S20 Ultra, który może wprowadzić zupełnie nową jakość fotografii do smartfonów.

Najnowszy przeciek pokazuje, jak dokładnie wyglądać będzie obudowa obiektywów w Galaxy S20 Ultra.

Specyfikacje techniczne, które do tej pory wyciekły do sieci sugeruje, że Galaxy S20 Ultra będzie urządzeniem bez najmniejszych kompromisów. Niespełna 7 calowy smartfon ze 120 Hz wyświetlaczem Infinity-O i procesorem Exynos 990 wspomaganym przez nie mniej, niż 12 GB pamięci operacyjnej zaoferuje także rewelacyjny aparat.

Główny 108 MP obiektyw zostanie połączony z 48 MP teleobiektywem oraz 12 MP obiektywem ultraszerokokątnym. Samsung zamierza również po raz pierwszy zastosować peryskop, który umożliwi większe powiększenie obrazu. Mówi się, że Galaxy 20 Ultra umożliwi wykonywanie zdjęć z 10 krotnym zoomem optycznym oraz 100 krotnym zoomem hybrydowym.

Właśnie dlatego obok peryskopu na zdjęciu, które wyciekło do sieci widać napis 100X, który będzie nazwą marketingową nowej funkcji. Być może Samsung wykorzysta również zgłoszony dwa miesiące temu znak Space Zoom.

Samsung Galaxy S20 - wycieka aparat odpowiedzialny za 100 krotny zoom hybrydowy

Źródło: sammobile.com

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S20 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com