Samsung Galaxy S20 z 8 GB pamięci operacyjnej i niższą ceną na wybranych rynkach

Samsung przygotowuje "ubogą" wersję Galaxy S20 na mniej zamożne rynki. Na pokładzie mniej RAM'u i brak 5G.

Samsungi z rodziny Galaxy S20 zadebiutują w ogromnej ilości konfiguracji. Co prawda Koreańczycy zaprezentują zaledwie trzy modele - Galaxy S20, Galaxy S20+ oraz Galaxy S20 Ultra, ale dostępne będą one w kilku wersjach kolorystycznych i z różnymi specyfikacjami technicznymi. Za wszystko odpowiedzialny jest rozwój sieci 5G. W zeszłym roku Samsungi Galaxy S10 pojawiły się w klasycznych wersjach z modemem sieci 4G LTE. Dla osób, które chciały kupić urządzenie z 5G przygotowano model Galaxy S20 5G, który w rzeczywistości był zmodyfikowanym Galaxy S10+.

Samsung Galaxy S20 z 8 GB pamięci operacyjnej i niższą ceną na wybranych rynkach

Źródło: OnLeaks

W 2020 roku Samsung przyjął odmienną strategię i na rynku zadebiutują warianty zarówno z 4G, jak i z 5G. Jedynie najdroższy model Galaxy S20 Ultra w standardzie zaoferuje modem sieci 5G. W innym przypadku użytkownicy będą musieli dopłacić za przywilej skorzystania z sieci nowej generacji.

Do tej pory myśleliśmy, że użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup bazowych konfiguracji będą musieli pogodzić się jedynie z utratą modemu sieci 5G. Najnowsze informacje wskazują, że na niektórych rynkach konfiguracje pamięci będą się różnić pomiędzy modelami z 4G LTE, a 5G. Według informacji przekazanej przez @rquandt za pośrednictwem Twitter'a, że jedynie konfiguracje z wbudowanym modemem 5G zaoferują w standardzie 12 GB pamięci operacyjnej. Warianty 4G na niektórych rynkach sprzedawane będą w konfiguracjach z 8 GB pamięci operacyjnej. W taką ilość wyposażone są podstawowe konfiguracje Samsunga Galaxy S10 oraz Galaxy S10+.

Wiadomość ta może nie wyglądać zbyt optymistycznie, ale zmniejszenie ilości pamięci operacyjnej do 8 GB może pozytywnie wpłynąć na cenę końcową urządzenia. 8 GB RAM'u to nadal w zupełności wystarczająca ilość, a użytkownicy telefonów z taką ilością pamięci operacyjnej z pewnością nie będą narzekać na jej brak jeszcze przez wiele lat. W końcu w tyle samo pamięci operacyjnej wyposaża się dzisiejsze laptopy.

Jedynym modelem, który zawsze sprzedawany będzie w wersji z modemem sieci 5G jest najdroższy Galaxy S20 Ultra.

Źródło: sammobile.com