Samsung Galaxy S21 FE jednak bez Snapdragona 888?

Jak się okazuje, poprzednie informacje dotyczące procesora napędzającego najnowszy Galaxy S21 FE okazują się być nie do końca prawdziwe. Dowiedzieliśmy się, że za jego pracę ma być odpowiedzialny procesor Qualcomm Snapdragon 888. Tak się jednak nie stanie.

Źródło: OnLeaks

A przynajmniej nie wszędzie. Wedle najnowszych wieści dochodzących z Korei Południowej, Samsung wciąż planuje wypuścić wersję ze Snapdragonem 888 na rynki europejskie, północnoamerykański oraz na kilka pozostałych. Jak się jednak okazuje, wszystkie inne państwa będą musiały zadowolić się wariantem Galaxy S21 FE, który napędzany będzie procesorem Exynos 2100.

Jest to więc kolejna zła wiadomość dla osób wyczekujących debiutu tego urządzenia. Nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się, że premiera taniego flagowca zostanie opóźniona o co najmniej kilka miesięcy. Było to spowodowane problemami z produkcją podzespołów. Wydaje się więc bardzo prawdopodobne, że Samsung zdecydował się na produkcję dwóch wersji smartfona z różnymi procesorami, aby zaradzić temu problemowi i potencjalnie zminimalizować planowane opóźnienie. To rozwiązanie sprawia także, że Samsung nie będzie musiał decydować się na ograniczenie rynków, na które Galaxy S21 FE miał trafić, ponieważ takie obawy także pojawiały się w ostatnich tygodniach.

Zobacz również:

  • Nowe szaty króla? Galaxy Z Fold 5 będzie chodzić w ubraniach po starszym bracie
  • Jaki smartfon kupić, aby nie przepłacić? Najbardziej opłacalne smartfony w 2023 roku

Dwie wersje Samsunga Galaxy S21 FE będą różniły się między sobą jedynie procesorami, reszta parametrów będzie taka sama dla wszystkich rynków. Czego więc możemy się spodziewać? W zależności od państwa smartfon posiadał będzie procesor Qualcomm Snapdragon 888 lub Exynos 2100. Poza tym każdy z nich otrzyma 6,5 calowy ekran Super AMOLED Infinity-O o rozdzielczości Full HD+ ze 120 Hz częstotliwością odświeżania. Do tego otrzymamy 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128/256 GB pamięci masowej.

Wciąż nie mamy oficjalnych informacji dotyczących ceny urządzenia, jednak Samsung najprawdopodobniej obniży cenę swojego flagowca, w porównaniu do poprzedniej wersji. Możemy więc szacować, że będzie on kosztował około 620-720 dolarów, czyli poniżej 3000 złotych. Spodziewamy się premiery smartfona w czwartym kwartale 2021 roku.

Zobacz także: Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [30.06.2021].