Samsung Galaxy S21 (S30) bez przedniego aparatu w wyświetlaczu

W sieci pojawiają się kolejne plotki na temat przeszłorocznego flagowca od Samsunga. Galaxy S21/Galaxy S30 zaoferuje innowacyjną kamerkę do selfie.

Inzynierowie Samsunga pracują równolegle ad kilkoma różnymi technologiami, które maja zaoferować użytkownikom możliwość korzystania z pełnoekranowych smartfonów. Mowa o urządzeniach bez ramek oraz z ekranem, który nie posiada wbudowanej kamerki.

Przedni aparat w Galaxy S10e

Przedni aparat w Galaxy S10e

Dodatkowo Samsung posiada ogromne doświadczenie w produkcji zarówno smartfonów, jak i wyświetlaczy, więc bardzo prawdopodobne jest, że będzie to pierwszy producent na świecie oferujący prawdziwie bezramkowego smartfona.

Obecnie kilka firm pracuje nad technologią kamer na podczerwień, której brakuje tylko po to, aby umożliwić prawdziwie pełnoekranowe doświadczenie. Biorąc pod uwagę proces rozwoju Samsunga, uważa się, że firma ta ma szanse jako pierwsza wdrożyć tą technologię.

W sieci krążą plotki, które wskazują, że Samsung zamierza zdążyć ukończeniem tej technologi przed premierą flagowych urządzeń na 2021 rok. Już wcześniej mówiło się o tym, że Samsung może wykorzystać kamerę na podczerwień w Galaxy S20 i Galaxy Note 20. Dziś wiem, że tak się nie stało, a rozwój kamery na podczerwień znacznie zwolnił.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszym urządzeniem z kamerką przednią na podczerwień będzie flagowy model z rodziny Galaxy S.

Za implementacją kamerki na podczerwień przemawia również cena produkcji tego podzespołu. Nowinki technologiczne zawsze wymagają eksperymentalnej i drogiej w budowie linii produkcyjnej, która winduje w gorę finalny koszt urządzenia. Dodatkowo problemem jest niska wydajność produkcji w początkowej fazie.

Samsung Galaxy S21/Galaxy S30 zadebiutuje na rynku w lutym 2021 roku. Być może będzie to pierwszy smartfon Samsunga z kamerką na podczerwień. Jeżeli tak się nie stanie pełnoekranowy wyświetlacz powinien znaleźć się w Galaxy Note 21/Galaxy Note 30.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o Samsungu Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: gizmochina.com