Samsung Galaxy S21 Ultra. Europejska wersja w końcu z lepszą baterią!

Samsung popracował nad optymalizacją. Najnowsze testy wskazują, że wariant z procesorem Exynos 2100 działa na baterii nieco dłużej od swojego odpowiednika z układem Qualcomm Snapdragon 888 5G.

Czy się to nam podoba czy nie, Samsung od lat stosuje w europejskich wersjach swoich flagowych modeli z rodzin Galaxy S oraz Galaxy Note autorskie procesory z serii Exynos. Nie inaczej jest z Samsungami Galaxy S21, które w Europie sprzedawane są w wersji z procesorem Exynos 2100.

Samsung Galaxy S21 Ultra z piórem S-Pen i dedykowanym pokrowcem

Samsung Galaxy S21 Ultra z piórem S-Pen i dedykowanym pokrowcem

Na szczęście wiemy już, że Samsung pozbył się największych problemów, które obecne były w układzie Exynos 990.

W sieci pojawiły się już pierwsze testy nowych smartfonów Galaxy S21 w dwóch wersjach - z procesorem Exynos 2100 oraz Snapdragon 888 5G. Wynika z nich, że model z układem Samsunga potrafi działać chwilę dłużej od amerykańskiej wersji z układem Qualcomma.

Na powyższym materiale wideo widać, że podczas testu baterii nieco dłużej wytrzymuje model z procesorem Samsung Exynos 2100. Czyżby oznaczało to, że Koreańczycy w końcu uporali się z problemami i pokonali konkurencyjny układ Qualcomma?

To bardzo prawdopodobne, ale musimy wiedzieć, że na rezultat składa się wiele czynników takich, jak wersja oprogramowanie, zasięg sieci, aplikacje działające w tle, uruchomione moduły łączności i wiele innych. Niezależnie od tych zmiennych cieszymy się, że europejska wersja flagowego Samsunga w końcu nie pozostaje zauważalnie w tyle za amerykańskim odpowiednikiem.

Źródło: gsmarena.com