Samsung Galaxy S21 Ultra - pierwszy smartfon z ekranem 120 Hz QHD+

Samsung Galaxy S21 Ultra zaoferuje 120 Hz częstotliwość odświeżania przy rozdzielczości QHD+. Co z czasami pracy na baterii?

Flagowe smartfony Samsunga dopiero w 2020 roku zaoferowały ekrany o zwiększonej częstotliwości odświeżania. Koreańczycy długo zwlekali z implementacją tej funkcji w związku z czasami pracy na akumulatorze.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Źródło: gadgets.ndtv.com

Samsung Galaxy S21 Ultra

Źródło: gadgets.ndtv.com

Ice universe poinformował, że przyszłoroczny flagowiec z rodziny Galaxy S21 - Galaxy S21 Ultra zostanie wyposażony w 120 Hz ekran LTPO oferujący 120 Hz częstotliwość odświeżania. Co ważne ze 120 Hz skorzystamy również w połączeniu z rozdzielczością QHD. W tegorocznych flagowcach 90 Hz częstotliwość odświeżania dostępna jest tylko podczas korzystania z rozdzielczości Full HD+. Po przełączeniu na QHD+, flagowe Samsungi wyświetlają obraz ze standardową częstotliwością 60 Hz.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy nie mają zamiaru brać udziału w wyścigu na najszybsze ładowanie. Galaxy S21 Ultra obsługiwać będzie 45 W ładowanie przewodowe. To szybki system, ale na rynku znajdziemy wiele flagowców z 65 W ładowaniem.

Ice universe ponownie potwierdza, że Galaxy S21 Ultra zaoferuje czujnik ISOCELL HM3 o rozdzielczości 108 MP. Smartfon wyposażony zostanie w niemalże bezbramkowy ekran.

Więcej informacji o Galaxy S21 Ultra znajdziesz tutaj.

Źródło: Twitter.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: