Samsung Galaxy S21 Ultra - właśnie poznaliśmy pojemność baterii

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat nadchodzącego smartfona Samsunga. Tym razem chodzi o topowego Galaxy S21 Ultra.

Kurz po premierze Samsunga Galaxy Note 20 (zapoznaj się z naszą recenzją) powoli opada, a fani szykują się już na debiut przyszłorocznych flagowców z rodziny Galaxy S21. Oczywiście do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, ale wiemy już, że nowe smartfony są w fazie rozwojowej.

Samsung Galaxy S20 i Galaxy S20 Ultra
Źródło: pcworld.com

Samsung Galaxy S20 i Galaxy S20 Ultra

Źródło: pcworld.com

Wiemy już, że Samsung pracuje nad trzema modelami z rodziny Galaxy S21. W zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się pierwsze informacje o aparatach, jakie znajdziemy w Galaxy S21 Ultra, a teraz w sieci pojawia się pojemność akumulatora.

Według ustaleń portalu GalaxyClub smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra o numerze modelu SM-G998 zostanie wyposażony w akumulator EB-EG998AGY o pojemności nominalnej 4885 mAh. Pojemność typowa ma wynosić 5000 mAh - tyle samo, co w obecnie sprzedawanym Galaxy S20 Ultra.

Podstawowy model Galaxy S21 o oznaczaniu SM-G991 otrzyma akumulator EB-BG991ABY o pojemności nominalnej 3880 mAh, co przekłada się na pojemność typową na poziomie 4000 mAh. Identyczną pojemnością legitymuje się akumulator z Galaxy S20.

Informacje, które trafiły do sieci wskazują, że Samsung nie ma zamiaru w dalszym ciągu zwiększać pojemności akumulatorów w flagowych modelach. W przyszłym roku o zwiększenie czasów pracy na baterii dbać ma nowy, 5 nm procesor Exynos 1000 oraz Snapdragon 875 (w wersji na Stany Zjednoczone).

Samsung Galaxy S21 Ultra otrzyma nowy aparat główny o rozdzielczości 40 MP. Nie zabraknie 108 MP sensora do zdjęć z przybliżeniem (ISOCELL HM2), 12 MP obiektywu ultraszerokokątnego oraz 10 MP teleobiektywu z 5 krotnym przybliżeniem optycznym. Zabraknąć może czujnika ToF, ale nowe obiektywy będą znacznie cieńsze, co pozwoli odchodzić obudowę urządzenia.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: sammobile.com