Samsung Galaxy S21 Ultra z najlepszym zoomem w historii smartfonów

Samsung w dalszym ciągu rozwija swoją technologię wielokrotnego przybliżania w smartfonach. Po 100x Space Zoom w Galaxy S20 Ultra czas na jeszcze bardziej wyrafinowaną technologię.

Już jutro Samsung zaprezentuje nowe smartfony z rodziny Galaxy S (sprawdź, jak oglądać). Flagowe urządzenia zaoferują najnowsze rozwiązania technologiczne takie, jak obecność Wi-Fi 6E czy 108 MP aparat.

Samsung Galaxy S21 Ultra w kolorze czarnym

Samsung Galaxy S21 Ultra w kolorze czarnym

W sieci krążą plotki, że topowy model Galaxy S21 Ultra zaoferuje najbardziej zaawansowany aparat fotograficzny do powiększania obrazu w historii smartfonów. Tym samym pobije swojego poprzednika - Samsunga Galaxy S20 Ultra wyposażonego w 100 krotny Space Zoom.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy

Samsung Galaxy S21 Ultra zaoferuje dwa teleobiektywy z tyłu, które umożliwiają 3 krotne oraz 10 krotne powiększenie optyczne. Według Ice universe aparat z 10 krotnym zoomem otrzyma najlepszy w swojej klasie 10 MP przetwornik z pikselami o wielkości 1,22 µm, jasną przesłoną oraz wsparciem dla technologii Dual Pixel. Dzięki tym rozwiązaniom obraz będzie jaśniejszy, wyraźniejszy oraz ostrzejszy w porównaniu z aparatem Samsunga Galaxy S20 Ultra.

Galaxy S21 Ultra zaoferuje nowy zestaw soczewek peryskopowych, które do uzyskania 10 krotnego przybliżenia optycznego załamią światło tylko dwukrotnie. Porównywalne smartfony potrzebują aż pięciu załamań światła, aby uzyskać podobny efekt.

Mniejsza liczba załamań światłą podczas wykonywania fotografii bezpośrednio przekłada się na jej jakość. Oznacza to, że Samsung Galaxy S21 Ultra powinien zaoferować najlepszy aparat tele w historii smartfonów.

Zoom optyczny z 10 krotnym przybliżeniem wykorzystywany będzie do jeszcze większego przybliżenia hybrydowego.

Smartfon zaoferuje także 108 MP aparat szerokokątny z OIS oraz 12 MP aparat ultraszerokokątny. Łącznie na pleckach Galaxy S21 Ultra znajdziemy cztery aparaty. Smartfon będzie w stanie nagrywać wideo w rozdzielczości 8K z zachowaniem 30 klatek na sekundę lub 4K z zachowaniem 60 klatek na sekundę. Nie zabraknie wsparcia dla HDR10+.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S21 znajduje się tutaj.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: