Samsung Galaxy S21 Ultra ze 108 MP aparatem drugiej generacji

Samsung nie ma zamiaru rezygnować z wysokiej liczby megapikseli w przyszłorocznym fotosmartfonie. Czy Galaxy S21 Ultra będzie bardziej dopracowany od poprzednika?

Do sieci trafia coraz więcej informacji na temat przyszłorocznych flagowców z rodziny Galaxy S21. W styczniu 2021 roku Samsung zaprezentuje Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra.

Smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra

Smartfon Samsung Galaxy S21 Ultra

W Internecie znajdziemy już rendery oraz wstępną specyfikację techniczną. Nie brakuje również kilku certyfikatów. Teraz dowiedzieliśmy się nowych informacji na temat aparatu w najdroższym modelu Galaxy S21 Ultra.

Według @UniverseIce nowy Galaxy S21 Ultra nie zaoferuje znacznie lepszego aparatu do swojego poprzednika. Główny sensor wykorzystywać będzie 108 MP przetwornik ISOCELL HM3 z pikselami o rozmiarze 0,8 μm.

Czujnik ma zaoferować o 12% lepszą czułość na światło, co ma wpłynąć na poprawę ilości i jakości rejestrowanych szczegółów. Poprawić ma się również ostrzenie w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Ice universe przekazał również, że Sasmung może zrezygnować ze stosowania czujnik 3D ToF, który znajduje się w Galaxy S20 Ultra. Zamiast niego Galaxy S21 Ultra ma zaoferować laserowy autofocus. Nie jest to zaskakująca decyzja - już Galaxy Note 20 (zapoznaj się z naszą recenzją) posiada laserowy autofocus zamiast czujnika ToF.

Galaxy S21 Ultra poza nowym aparatem zaoferuje ekran Dynamic AMOLED VRR 120 Hz o rozdzielczości QHD, procesor Snapdragon 875 (wersja USA) lub Exynos 2100 (wersja EU). Całość pracować będzie pod kontrola Androida 11 (sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację) z nakładką One UI 3.1.

Więcej informacji o Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Źródło: sammobile.com