Samsung Galaxy S21 będzie tańszy - na jakie obniżki możemy liczyć?

Samsung w końcu zauważył, że flagowe smartfony są nieco za drogie. Galaxy S21 ma być nieco przystępniejszy cenowo.

Smartfony stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie, co niestety wpływa na ich cenę. Na przestrzeni ostatnich lat średniaki oraz flagowce znacząco zdrożały. Teraz kwoty 3000, 4000, a nawet 5000 zł za smartfon już nas nie dziwią, ale nadal nie są zadowalające dla naszych portfeli.

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21

Samsung, który na przestrzeni ostatnich dwóch lat bardzo mocno podniósł ceny swoich flagowców chyba zauważył problem ze złą wyceną. W tym miejscu warto przypomnieć, że Samsung Galaxy S8 podczas debiutu kosztował 3499 zł i był jednym z najdroższych smartfonów z Androidem. Galaxy S20 Ultra kosztuje "zaledwie" 5999 zł, a bazowy Galaxy S20 3949 zł.

Zobacz również:

  • Aplikacje do kontroli rodzicielskiej na Androida - którą warto wybrać?
  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • To naprawdę się dzieje! Galaxy Tab S9 został przetestowany pod katem najbardziej przydatnej zmiany

Portal Sammobile dotarł do informacji, które zwiastują obniżki cen. Mówi się o dosyć solidnych przecenach. Galaxy S21 ma być bowiem o około 100 dolarów tańszy od swojego poprzednika. Oznacza to, że bazowy model Galaxy S21 kosztować będzie $849 lub $899. Idąc tym tropem za pośredni model zapłacimy $1049 lub $1099. Flagowy Galaxy S21 Ultra również będzie tańszy.

Uwzględniając obniżkę ceny bazowy Samsung Galaxy S21 może być zauważalnie tańszy od iPhone'a 12 mini. Prawdopodobna cena to 3399 zł. W tej kwocie urządzenie to będzie konkurować z tanią wersją Galaxy S20 FE 5G, której zakup straci sens po premierze Galaxy S21.

Skąd wynikają obniżki cen? Tegoroczne Samsungi Galaxy S20 były bardzo drogie. Dodatkowo urządzenia borykały się z problemami z procesorem Exynos 990, co przełożyło się na niezadowalającą sprzedaż. Samsung liczy, że niższa cena odwróci ten trend i zaczęci do zakupu flagowych smartfonów.

Więcej informacji o Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Źródło: 9to5google.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: