Samsung Galaxy S21 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [1.12.2020]

Najważniejsze premiery Samsunga na 2020 rok już za nami. Czas zastanowić się, jak wyglądać będzie przyszłoroczny flagowiec z rodziny Galaxy S. Czym zaskoczy nas nadchodzący smartfon z Korei?

Spis treści

Druga połowa roku to moment, kiedy większość producentów przygotowuje się do prezentacji swoich najnowszych, flagowych smartfonów. Firmy odpowiedzialne za produkcję urządzeń z Androidem zwykli prezentować swoje urządzenia w pierwszym oraz drugim kwartale roku. Sprzyja temu również cykl wydawniczy flagowych układów Qualcomm'a, które pojawiają się w grudniu oraz w okolicach wakacji.

Wizualizacja Galaxy S21
Źródło: Gizmochina.com

Wizualizacja Galaxy S21

Źródło: Gizmochina.com

Samsung od lat korzysta ze sprawdzonego schematu wydawniczego. Na początku roku prezentowane są najnowsze smartfony z rodziny Galaxy S, którymi zajmujemy się w niniejszym wpisie. Po prezentacji nowych smartfonów Samsung uważnie analizuje poczynania konkurentów oraz zbiera informacje od swoich klientów, aby w połowie roku zaprezentować modele z rodziny Galaxy Note. Są to ulepszone smartfony Galaxy S z większymi wyświetlaczami oraz wsparciem dla rysika S-Pen.

Czego możemy spodziewać się po flagowych smartfonach Samsung Galaxy S21 na 2021 rok?

W tym artykule zbiorczym gromadzimy wszelkie plotki, przecieki, wzmianki oraz wiadomości na temat Samsungów Galaxy S21, a także analizujemy ich autentyczność.

Artykuł jest na bieżąco aktualizowany, a każda aktualizacja oznaczana jest zmianą daty w tytule oraz pojawieniem się nowego śródtytułu (podrozdziału).

Samsung Galaxy S21 - na ile modeli możemy liczyć?

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat Samsung znacząco zwiększył liczbę swoich flagowych modeli. W 2018 roku na rynku zadebiutowały trzy flagowce - Galaxy S9, Galaxy S9+ oraz Galaxy Note 9. W 2019 roku było to już aż pięć urządzeń - Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy Note 10, Galaxy Note 10+ oraz ich warianty z dodatkowym modemem sieci 5G.

W tym roku na rynku znajdziemy Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra oraz Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra (zapoznaj się z naszą recenzją).

Linia modeli Galaxy S20

Linia modeli Galaxy S20

Rodzina smartfonów Galaxy S21 prawdopodobnie składać się będzie z trzech modeli - Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra. Przyszłoroczne flagowce powinny być dostępne jedynie w wersjach z wbudowaną obsługą łączności z siecią 5G.

W drugiej połowie roku może pojawić się tańsza wersja Samsunga Galaxy S21 - Galaxy S21 FE. Model ten zastąpi zaprezentowanego niedawno Galaxy S20 FE (sprawdź, gdzie kupić najtaniej).

Samsung Galaxy S21 - Data premiery

Flagowe modele z rodziny Galaxy S na 2021 rok zostaną zaprezentowane wcześniej, niż sądziliśmy. Samsung zmienił harmonogram wydawniczy. Wszystko wskazuje na to, że prezentacja Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra odbędzie się 14 stycznia 2020 roku. Tego same dnia rozpocznie się przedsprzedaż, a pierwsze egzemplarze trafią do odbiorów 29 stycznia 2020 roku. Dotychczas flagowe modele Samsunga były prezentowane pod koniec lutego i trafiła do sprzedaży w marcu.

Samsung Galaxy S21 - Ceny

Gdy wiemy już, jakie modele powinny pojawić się na rynku możemy przejść od najmniej atrakcyjnego punktu programu - cen nowych smartfonów. Samsung systematycznie zwiększa ceny swoich flagowców. Mamy nadzieję, zę w przyszłym roku doczekamy się niewielkich obniżek lub ceny pozostaną na identycznym poziomie.

Oznacza to, że ceny Galaxy S21 powinny kształtować się na następującym poziomie:

  • Samsung Galaxy S21 - około 3800-4000 zł
  • Samsung Galaxy S21+ - około 4500 zł
  • Samsung Galaxy S20 Ultra - około 5500 zł

Aktualne ceny Galaxy S20 - 16.10.2020

Aktualne ceny Galaxy S20 - 16.10.2020

Mamy nadzieję, że Samsung nieco zracjonalizuje swoje ceny, aby móc lepiej odpowiedzieć na konkurencję ze strony iPhone'a 12.

Samsung Galaxy S21 - Zawartość zestawu

We wrześniu 2020 roku Apple podjęło dosyć kontrowersyjną decyzję o zmodyfikowaniu zestawu sprzedażowego. Nowe smartfony z Cupertino od października 2020 roku sprzedawane są tylko i wyłącznie z przewodem do ładowania. Modyfikacja zawartości pudełka ma wpłynąć pozytywnie na środowisko naturalne.

Zawartość zestawu sprzedażowego Galaxy S20 Ultra

Zawartość zestawu sprzedażowego Galaxy S20 Ultra

Po podaniu tej informacji do wiadomości publicznej wiele firm zaczęło naśmiewać się z Apple. Należy do nich Samsung. Najnowsze działania marketingowe pozwala sądzić, że kupując Galaxy S21 otrzymamy w zestawie szybką ładowarkę. Prawdopodobnie Samsung nie zrezygnuje także ze słuchawek AKG. Nie możemy za to liczyć na pokrowiec oraz przejściówkę z USB Typu C na USB Typu A. W pudełku znajdziemy przewód USB Typu C do USB Typu C.

Samsung Galaxy S21 - Procesor

Procesor Samsunga Galaxy S21 jest kwestią dosyć kontrowersyjną. Galaxy S20 posiada układ Snapdragon 865 (w USA) lub Exynos 990 (w Europie). Niestety wersje na stary kontynent mają problemy z przegrzewaniem się, szybkim rozładowywaniem oraz niższą, niż w konkurencyjnych smartfonach wydajnością.

Exynos 990 z Galaxy S20

Exynos 990 z Galaxy S20

Mamy już potwierdzenie, że Galaxy S21 zadebiutuje w wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon 875. Smartfony z tym układem pojawią się w Stanach Zjednoczonych oraz Korei Południowej.

Niestety w Europie prawdopodobnie zobaczymy Galaxy S21 z układem Exynos 1000/2100.

Oba procesory zostaną wyprodukowane w 5 nm procesie technologicznym i zaoferują wzrost wydajności rzędu 10-20% względem tegorocznych flagowców. Zmiana ta powinna być widoczna głownie w testach syntetycznych.

Samsung Galaxy S21 - Pamięć masowa i operacyjna

W kwestii konfiguracji pamięciowych możemy spodziewać się co najmniej 8 GB pamięci operacyjnej i 128 GB wbudowanej pamięci masowej z możliwością rozbudowy. Możliwe, że Galaxy S21 Ultra otrzyma w standardzie 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Podobnie, jak w 2020 roku nie otrzymamy możliwości wyboru ilości wbudowanej pamięci masowej.

Chip pamięci eUFS produkcji Samsunga

Chip pamięci eUFS produkcji Samsunga

Samsung Galaxy S21 - Wyświetlacz

Przyszłoroczne flagowce z pewnością otrzymają ulepszone ekrany Dynamic AMOLED VRR. Będą to zmodyfikowane panele z Galaxy Note 20. Według wstępnych informacji przekazanych przez Ice universe Galaxy S21 nie zaoferuje 144 Hz częstotliwości odświeżania. Ekrany Galaxy S21 nadal będą odświeżać obraz w 90 Hz.

Wyświetlacz Galaxy S20 Ultra

Wyświetlacz Galaxy S20 Ultra

Nie zabraknie wsparcia dla HDR10+ oraz Always-on Display. Nie powinniśmy liczyć za to na diodę powiadomień.

Panel przedni zabezpieczony będzie najnowszym szkłem Corning Gorilla Glass Victus.

Samsung Galaxy S21 - Aparat

Samsung z pewnością będzie pozycjonował Galaxy S21 jako fotosmartfony. W chwili obecnej nie znamy specyfikacji technicznej obiektywów, ale ta będzie różnić się w zależności od wybranego modelu. Oczywiście najlepszy aparat ze 108 MP matrycą zaoferuje topowy model Ultra.

Aplikacja aparatu w S20 Ultra

Aplikacja aparatu w S20 Ultra

Samsung Galaxy S21 - Łączność

Flagowe modele Samsunga na 2021 zaoferuje zintegrowany z procesorem modem sieci 5G, Wi-Fi 6, NFC, Bluetooth 5.0 z dual audio, dwuzakresowy GPS, Galileo, Beidou i Glonass.

Galaxy S20 Ultra z 5G

Galaxy S20 Ultra z 5G

Zabraknie złącza słuchawkowego Jack, ale do tego Samsung przyzwyczaił nas już w 2020 roku.

Samsung Galaxy S21 - Bateria

Z danych, jakie posiadamy podczas tworzenia tego artykułu wynika, że Samsung nie zamierza zwiększać pojemności akumulatorów względem Galaxy S20. Egzemplarz przedprodukcyjny Samsunga Galaxy S21, który trafił do organu certyfikacyjnego posiada akumulator o pojemności 4000 mAh. Identyczną pojemność posiada Samsung Galaxy S20.

Oznacza to, że Galaxy S21 zaoferuje akumulator o pojemności 4000 mAh, Galaxy S21+ o pojemności 4500 mAh, a Galaxy S20 Ultra o pojemności 5000 mAh.

Nadchodzące flagowce nie będą mogły pochwalić się najszybszym systemem ładowania. Ice universe donosi, że Galaxy S21 zaoferuje maksymalnie 45 W systemem ładowania przewodowego. Tegoroczne modele posiadają 25 W ładowanie przewodowe (45 W w Galaxy S20 Ultra).

Szybka ładowarka z Galaxy S20

Szybka ładowarka z Galaxy S20

Oczywiście nie zabraknie wsparcia dla szybkiego, co najmniej 15 W ładowania bezprzewodowego oraz ładowania zwrotnego Wireless PowerShare. Możliwe, że Samsung podniesie jego moc z 4,5 W do wyższej wartości, aby umożliwić szybkie ładowanie akcesoriów.

Samsung Galaxy S21 - Oprogramowanie

Samsung Galaxy S21 będzie pierwszym flagowym urządzeniem koreańskiego producenta z preinstalowanym Androidem 11 wraz z nakładką One UI 3.0. W chwili obecnej trwają już beta testy One UI 3.0 na modelach z rodziny Galaxy S20, dzięki czemu wiemy, jak wyglądać będzie oprogramowanie Galaxy S21.

Beta testy One UI 3.0 dla Galaxy S20

Beta testy One UI 3.0 dla Galaxy S20

One UI 3.0 wprowadzi szereg zmian względem One UI 2.5, ale z pewnością nie będzie to rewolucyjna aktualizacja. To udane uaktualnienie znanego od 2019 roku interfejsu. Wśród nowości pojawi się dynamiczny ekran blokady z ulepszonymi widgetami, nowy tryb Always on Display, w pełni bezprzewodowy DeX, nowa aplikacja aparat oraz szereg zmian wizualnych.

AKTUALIZACJA 19.10.2020

Samsung Galaxy S21 - pierwsze zdjęcia w sieci ujawniają jeszcze większą obudowę obiektywów

OnLeaks oraz Pigtou podzielili się najnowszymi Renderami Samsunga Galaxy S21/S30 opartymi na ostatnich wyciekach. Najważniejszą nowością jest jeszcze większy moduł aparatu, który na dodatek został przesunięty w lewy górny róg i łączy się z ramką urządzenia. Co ciekawe nowy wygląd wymusił umieszczenie lampy błyskowej obok obudowy obiektywów (w podobnym miejscu umieszczono ją w Galaxy Note 10).

Rendery Samsunga Galaxy S21
Źródło: app.voice.com

Rendery Samsunga Galaxy S21

Źródło: app.voice.com

Z najnowszych informacji wynikła że już bazowy model Galaxy S21 zaoferuje konfiguracje z trzema aparatami. Nie powinno dziwić nas, że największą obudowę obiektywów znajdziemy w topowym Galaxy S21 Ultra.

Patrząc na rendery nadchodzących flagowców z rodziny Galaxy S21 trudno nie odnieść wrażenia, że Samsung podczas projektowania inspirował się starszymi modelami smartfonów Google Pixel.

Z przodu znajdziemy płaski ekran o przekątnej 6,2 cala (w przypadku bazowego Galaxy S21) z pojedynczym aparatem do selfie umieszczonym w górnej części. Niestety Samusng w Galaxy S21 nie zastosuje jeszcze aparatu umieszczonego pod ekranem.

Rendery Samsunga Galaxy S21
Źródło: app.voice.com

Rendery Samsunga Galaxy S21

Źródło: app.voice.com

Najmniejszy Samsung Galaxy S21 ma mierzyć 151,7 x 71,2 x 7,9 mm (grubość w okolicach aparatu ma wynosić 9 mm).

OnLeaks potwierdza, że Galaxy S21 może zostać zaprezentowany wcześniej, niż sądziliśmy. Według posiadanych przez niego informacji premiera może nastąpić w okolicach stycznia 2021 roku. Na rynku początkowo pojawią się trzy modele - Galaxy S21, Galaxy S21 Plus oraz Galaxy S21 Ultra. Możliwe, że w drugiej połowie 2021 roku zobaczymy również tańszego Galaxy S21 FE.

AKTUALIZACJA 28.10.2020

Samsung Galaxy S21 - w pudełku jedynie przewód do ładowania

Samsung wraz z Xiaomi jak pierwsi zaczęli naśmiewać się z Apple, które postanowiło radykalnie ograniczyć zestaw sprzedażowy wszystko aktualnie sprzedawanych modeli iPhone'a. iPhone 12 oferowany jest jedynie z przewodem do ładowania USB Typu C do Lightning. Podobny los spotkał iPhone'a SE, 11 oraz Xr.

Zestaw sprzedażowy Samsunga
Galaxy Note20 Ultra 5G

Zestaw sprzedażowy Samsunga

Galaxy Note20 Ultra 5G

Koreańczycy wraz z Xiaomi śmiali się z konsumentów Apple i zapewniali, że kupując ich smartfony w zestawie znajdziemy szybką ładowarkę. Samsung oferuje również słuchawki USB Typu C sygnowane logo AKG.

Najnowsze informacje wskazują, że księgowi Samsunga przeliczyli zyski w Excelu i przekonali zarząd do rezygnacji z dodawania ładowarki oraz słuchawek do zestawu sprzedażowego nadchodzących, flagowych modeli z rodziny Galaxy S21. W końcu skoro stać nas na smartfona za ponad 4000 zł to jesteśmy w stanie wysupłać dodatkowe 200-300 zł na akcesoria takie, jak pokrowiec, szkło na ekran, ładowarka czy słuchawki. Paradoksalnie to właśnie we flagowych smartfonach zestaw sprzedażowy jest najuboższy.

Wpis Samsunga z mediów społecznościowych

Wpis Samsunga z mediów społecznościowych

Więcej informacji o zestawie sprzedażowym Samsunga Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 02.11.2020

Koreański wariant Galaxy S21 otrzymuje certyfikat NFC

Samsung ostro pracuje nad przyszłorocznymi flagowcami. Świadczy o tym między innymi wydanie certyfikatu NFC dla kolejnej wersji Galaxy S21. Najnowszy dokument potwierdza, że smartfony mogą zadebiutować wcześniej, niż pierwotnie przewidywaliśmy. Od października 2020 roku przyszłoroczne flagowce co chwilę pojawiają się w sieci. To znacznie wcześniej, niż Galaxy S20 rok temu.

Certyfikat NFC dla SM-G991U
Źródło: gizchina.com

Certyfikat NFC dla SM-G991U

Źródło: gizchina.com

W sieci pojawiły się wpisy dotyczące Galaxy S21 o numerze modelu SM-G991U. To koreańska wersja bazowego modelu z rodziny Galaxy S21. Smartfon ten otrzymał właśnie certyfikat NFC. Niestety do listy certyfikacyjnej nie dołączono szczegółowych informacji o urządzeniu.

Na forach pojawił się również wariant Samsunga Galaxy S21 przygotowany specjalnie dla amerykańskiego operatora Verizon.

Więcej informacji o certyfikacie dla Galaxy S21 w koreańskiej wersji znajdziesz tutaj.

Pierwsze egzemplarze Galaxy S21 Ultra zjechały już z linii produkcyjnej

Samsung mocno walczy z pandemią koronawirusa. Koreańczycy obawiają się opóźnień wynikających z zamknięcia fabryk. Najnowsze plotki sugerują, że Samsung w obawie przed drugą falą pandemii COVID-19 uruchomił już produkcję Samsunga Galaxy S21 Ultra w ograniczonej ilości. Plotka ta potwierdza także, że przyszłoroczne flagowce mogą zadebiutować wcześniej, niż myśleliśmy.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra

Informacje o rozpoczęciu produkcji Samsunga Galaxy S21 Ultra przekazał Roland Quandt. Pierwsza partia produkcyjna to prawdopodobnie próbki inżynieryjne, które posłużą do produkcji oprogramowania oraz testowania poszczególnych podzespołów, które trafią do Galaxy S21 Ultra.

Więcej informacji o rozpoczęciu produkcji Samsunga Galaxy S21 Ultra znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACAJA 05.11.2020

Samsung Galaxy S21 - poznaliśmy datę premierem, startu przedsprzedaży oraz wersje kolorystyczne

To już prawie pewne. Samsungi Galaxy S21 zadebiutują wcześniej, niż sądziliśmy. Samsung zamierza zmienić harmonogram wprowadzenia na rynek flagowych smartfonów.

Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra zostaną zaprezentowane już 14 stycznia 2020 roku. Informacja została przekazana przez Jona Prossera. Dodaje on, że przedsprzedaż rozpocznie się od razu po prezentacji. Samsung przewiduje cenne gratisy dla pierwszych kupujących, ale nie wiemy dokładnie na jakie prezenty możemy liczyć w zmian za zakup w przedsprzedaży.

Pierwsze egzemplarze Samsunga Galaxy S21 trafią do kupujących 29 stycznia 2020 roku. Oznacza to, że Galaxy S21 pojawi się o około miesiąc wcześniej, niż zakładaliśmy.

Samsungi Galaxy S21 dostępne będą w pięciu wersjach kolorystycznych - czarnej, białej, szarej, srebrnej, filetowej oraz różowej.

Zwykły Galaxy S21 dostępny będzie w kolorze szarym, różowym, fioletowym oraz białym, Galaxy S21+ w kolorze białym i srebrnym, a Galaxy S21 Ultra w kolorze białym, srebrnym oraz fioletowym.

Więcej informacji o dacie premiery, starcie przedsprzedaży oraz wersjach kolorystycznych Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Samsung rozpoczyna produkcję akcesoriów dla Galaxy S21

Koreańczycy przygotowują do Galaxy S21 szeroką gamę dedykowanych akcesoriów. Najnowsze plotki wskazują, że prace nad konstrukcją obudowy modeli z rodziny Galaxy S21 zostały już ukończone, a z linii produkcyjnych zjeżdżają już nie tylko pierwsze partie smartfonów, ale także pokrowców.

Więcej informacji o rozpoczęciu produkcji pokrowców dla Samsunga Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Samsung Galaxy S21 w zestawie z słuchawkami True Wireless

W pudełku Samsunga Galaxy S21 nie znajdziemy już przewodowych słuchawek AKG. Koreańczycy mają dołączać do najnowszych flagowców słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds Beyond. To spora niespodzianka. Jeżeli plotki się potwierdzą, to kupujący Samsungi Galaxy S21 zaoszczędzą kilkaset złotych.

Słuchawki Galaxy Buds ładowane z Galaxy S10
Źródło: techadvisor.co.uk

Słuchawki Galaxy Buds ładowane z Galaxy S10

Źródło: techadvisor.co.uk

Raport portalu Sammobile z początku listopada 2020 roku wskazuje, że Koreańczycy projektują nowe słuchawki Galaxy Buds Beyond, które zastąpią sprzedawane obecnie słuchawki Galaxy Buds+.

Nowy zestaw słuchawkowy projektowany jest specjalnie z myślą o Galaxy S21 i ma być dołączany do każdego egzemplarza Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra.

Słuchawki Galaxy Buds Beyond mają posiadać wsparcie dla ładowania bezprzewodowego. Oznacza to, że będziemy w stanie naładować je z wykorzystaniem ładowania zwrotnego Wireless PowerShare.

Więcej informacji o zestawie słuchawkowym Galaxy Buds Beyond znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 09.11.2020

Samsung Galaxy S21 - nowe wersje kolorystyczne

Zaledwie dwa dni po pierwszym przecieku dotyczącym wersji kolorystycznych Samsunga Galaxy S21 w sieci pojawiły się kolejne plotki. Przekazał je Ross Young, który często informuje nas o nadchodzących smartfonach z Korei.

Szary Samsung Galaxy S21

Szary Samsung Galaxy S21

Young donosi, że Samsung Galaxy S21 sprzedawany będzie w kolorze szarym, różowym, fioletowym oraz białym. Pośredni model Galaxy S21+ dostępny będzie w kolorze czarnym, srebrnym oraz fioletowym. Dodatkowo w Korei Południowej pojawi się limitowana wersja w kolorze różowym. Topowy Galaxy S21 Ultra sprzedawany będzie w dwóch kolorach - czarnym oraz srebrnym.

Więcej informacji o wersjach kolorystycznych Samsunga Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Samusng Galaxy S21 Ultra z aparatem 108 MP drugiej generacji

Ice Universe pochwalił się najnowszymi informacjami o aparacie flagowego Galaxy S21 Ultra. Okazuje się, że smartfon ten nie zaoferuje znacznie lepszego aparatu od poprzednika. Główny sensor wykorzystywać będzie 108 MP przetwornik ISOCELL HM3 z pikselami o rozmiarze 0,8 μm.

Samsung ISOCELL HMX

Samsung ISOCELL HMX

Czujnik ma zaoferować o 12% lepszą czułość na światło, co ma wpłynąć na poprawę ilości i jakości rejestrowanych szczegółów. Poprawić ma się również ostrzenie w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Samsung zamierza zrezygnować z czujnika ToF 3D. Zamiast niego otrzymamy laserowy autofocus. Na taki ruch zdecydowano się już w Galaxy Note 20 Ultra.

Więcej informacji o Galaxy S21 Ultra i 108 Mp aparacie znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 12.11.2020

Samsung Galaxy S21 z ekranem QHD 120 Hz

Ice universe informuje, że Samsung Galaxy S21 będzie pierwszym smartfonem koreańskiego producenta ze 120 Hz wyświetlaczem LTPO o rozdzielczości QHD. Obecne modele z rodzin Galaxy S oraz Galaxy Note posiada 90 Hz ekrany, ale po przełączeniu na rodzielczość QHD skorzystamy jedynie z 60 Hz częstotliwości odświeżania.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Źródło: gadgets.ndtv.com

Samsung Galaxy S21 Ultra

Źródło: gadgets.ndtv.com

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy nie mają zamiaru brać udziału w wyścigu na najszybsze ładowanie. Galaxy S21 Ultra obsługiwać będzie 45 W ładowanie przewodowe. To szybki system, ale na rynku znajdziemy wiele flagowców z 65 W ładowaniem.

Więcej informacji o nowym wyświetlaczu Samsunga Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 16.11.2020

Galaxy S21 Ultra z obsługą pióra S-Pen

W przyszłym roku możemy nie zobaczyć nowych modeli z rodziny Galaxy Note 21. Nadchodzący Galaxy S21 Ultra zaoferuje wsparcie dla rysika S-Pen, ale w obudowie zabraknie dla niego miejsca.

Rysik S-Pen
Źródło: PCWorld.com

Rysik S-Pen

Źródło: PCWorld.com

Ice universe przekazał, że może w 100% potwierdzić, że Galaxy S21 Ultra zaoferuje obsługę pióra S-Pen.

Możliwe, że duchowym następcom Galaxy Note będzie najwyższy model z serii Galaxy S - Galaxy S21 Ultra, ale z pewnością nie będzie to model, który zastąpi na rynku Galaxy Note 20 Ultra. Urządzenie otrzyma ekran zgodny z rysikiem S-Pen, ale pióra nie znajdziemy w zestawie sprzedażowym.

Więcej informacji o obsłudze pióra S-Pen w Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Samsung Galaxy S21 Plus z gigantycznym ekranem

Pośredni model z rodziny Galaxy S21 zaoferuje gigantyczny ekran. Najnowsze przecieki sugerują, że Samsung Galaxy S21 Plus zostanie wyposażony w ekran o przekątnej 6,7 cala.

Szkła ochronne na Galaxy S21

Szkła ochronne na Galaxy S21

Przyszłoroczne flagowce zaoferują zminimalizowane ramki panelu przedniego, które z kolei pozwolą na implementację większych wyświetlaczy.

Ice universe udostępnił w sieci zdjęcia szkieł hartowanych na ekran Galaxy S21 oraz Galaxy S21+. Na fotografii widać, że model z Plusem w nazwie jest znacznie większy od bazowego Samsunga Galaxy S21. Ze względu na widoczne wycięcie w szkle Galaxy S21 może nie zostać wyposażony w aparat umieszczony pod ekranem. Z pewnością możemy za to liczyć na obecność matrycy Dynamic AMOLED 2X ze zmienną częstotliwością odświeżania.

Więcej informacji o rozmiarze Galaxy S21 Plus znajdziesz tutaj.

Samsung Galaxy S21 - bazowa wersja z plastiku, model S21 Ultra z 10 krotnym zoomem optycznym

Galaxy S21 będzie kolejnym flagowcem wyposażonym w plastikowe plecki. Samsung przyoszczędzi na materiałach wykończeniowych w najtańszym modelu z przyszłorocznej serii Galaxy S21.

Portal XDA Developers informuje o trzech modelach z rodziny Galaxy S21 - Galaxy S21 (nazwa kodowa O1), Galaxy S21 Plus (nazwa kodowa T2) oraz Galaxy S21 Ultra (nazwa kodowa P3). Każde urządzenie otrzyma procesor Qualcomm Snapdragon 875 (wariant na Stany Zjednoczone) lub Exynos 2100 (wersja międzynarodowa).

Najtańszy Galaxy S21 otrzyma wyświetlacz o przekątnej 6,2 cala. Podobnie, jak w przypadku droższego Galaxy S21 Plus z ekranem o przekątnej 6,7 cala będzie to panel o rozdzielczości Full HD+ ze wsparciem dla 120 Hz częstotliwości odświeżania. Smartfony te nie otrzymają panelu LTPO ze zmienną częstotliwością odświeżania. Trafi on jedynie do najdroższego Galaxy S21 Ultra. Smartfon ten otrzyma również panel o rozdzielczości WQHD+.

Topowy model Galaxy S21 Ultra otrzyma 10 krotny zoom optyczny oraz możliwość nagrywania w 4K 60 fps z optyczną stabilizacją obrazu.

Więcej informacji o plastikowych pleckach Galaxy S21 oraz aparacie Galaxy S21 Ultra znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 23.11.2020

Samsung Galaxy S21 - europejskie modele nadal z gorszym procesorem

Podobnie, jak w Galaxy S20, również Galaxy S21 w Europie zaoferuje zauważalnie słabszy procesor.

Samsung opracowuje dwie wersje flagowych Galaxy S21 na 2021 rok. Smartfony wyposażone będą w procesor Exynos 2100 lub Qualcomm Snapdragon 875. Od około dwóch miesięcy wiemy już, jaką wydajność oferuje autorski chip Samsunga. Exynos 2100 w teście Geekbench 5 osiągnął 1308 punktów w próbie jednowątkowej oraz 3060 punktów w próbie wielowątkowej.

Teraz do sieci trafiły wyniki identycznego testu, ale wykonanego na Galaxy S21 z niezaprezentowanym jeszcze procesorem Qualcomm Snapdragon 875. Smartfon o numerze modelu SM-G996U osiągnął 1120 punktów w teście jednowątkowym oraz 3319 punktów w teście wielowątkowym. Jak widać ponownie amerykański model jest wydajniejszy od europejskiego odpowiednika. Różnica nie jest duża, ale zauważalna.

Więcej informacji o procesorach Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Galaxy S21 Ultra z opcjonalnym rysikiem S-Pen

Koreańskie media potwierdziły, że Galaxy S21 Ultra zaoferuje ekran LTPO o przekątnej 6,8 cala z obsługą aktywnego pióra S-Pen. Urządzenie zaoferuje dodatkowy pokrowiec z miejscem na rysik. Fabrycznie Galaxy S21 Ultra nie będzie posiadać slotu na S-Pen znanego z Galaxy Note.

Samsung Galaxy Z Fold 2
Źródło: PCWorld.com

Samsung Galaxy Z Fold 2

Źródło: PCWorld.com

Więcej informacji o Galaxy S21 Ultra i Galaxy Z Fold 3 ze wsparciem dla S-Pen znajduje się tutaj.

Atrapy Galaxy S21 w sieci - pokrowce w drodze

Ice Universe udostępnił za pośrednictwem Twittera zdjęcie atrap Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra.

Atrapy odwzorowują nowy moduł aparatu na pleckach. Dodatkowo widać, że Galaxy S21 Ultra posiada lekko zagięty panel przedni. Tańsze modele oferują całkowicie płaski front, jak w iPhone 12.

Atrapy Galaxy S21

Atrapy Galaxy S21

Więcej informacji o atrapach Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

AKTUALIZACJA 1.12.2020

Samsung Galaxy S21 - na pokładzie odblokowywanie za pośrednictwem głosu

Nadchodzący flagowiec od Samsunga zaoferuje nowe zabezpieczenie biometryczne. Niestety Koreańczycy nie mają zamiaru przywrócić do łask skanera tęczówki oka. Zamiast niego zaoferujemy odblokowywanie za pośrednictwem głosu. Poinformował o nim portal Sammobile, który dotarł do informacji o nadchodzącej nakładce One UI 3.1, która zadebiutuje razem z flagowymi smartfonami na 2021 rok.

Samsung Galaxy S8/S8+ - pierwsze smartfony ze skanerem tęczówki oka

Samsung Galaxy S8/S8+ - pierwsze smartfony ze skanerem tęczówki oka

Asystent głosowy Bixby Voice w Samsungach Galaxy S21 ma posiadać możliwość rozpoznawania naszego głosu.

Bixby w One UI 3.1 ponownie będzie oferować możliwość odblokowywania za pośrednictwem głosu. Niestety z pewnością nie będzie to bezpieczne rozwiązanie.

Więcej informacji o odblokowywaniu za pośrednictwem głosu znajdziesz tutaj.

Samsung Galaxy Buds 2/Pro - słuchawki dla Galaxy S21

Razem z flagowymi Galaxy S21, Samsung zaprezentuje również nowe słuchawki True Wireless. Galaxy Buds 2 znane także jako Galaxy Buds Pro mają być dodawane do Galaxy S21 w trakcie trwania przedsprzedaży. Słuchawki otrzymały już certyfikat w Indonezji.

Galaxy Buds Live
Źródło: techadvisor.co.uk

Galaxy Buds Live

Źródło: techadvisor.co.uk

Z przecieków wiemy, że Galaxy Buds 2/Pro zaoferują pojemny akumulator oraz ulepszony tryb ANC.

Więcej informacji o słuchawkach Galaxy Buds 2/Pro znajdziesz tutaj.

Nie chcesz czekać na Galaxy S21? Sprawdź, ile kosztują aktualne flagowce Samsunga.

Aktualizacja: 01 grudnia 2020 10:53
Aktualizacja: 23 listopada 2020 09:29
Aktualizacja: 16 listopada 2020 14:18
Aktualizacja: 09 listopada 2020 09:06
Aktualizacja: 05 listopada 2020 09:24
Aktualizacja: 02 listopada 2020 15:15
Aktualizacja: 28 października 2020 17:08
Aktualizacja: 19 października 2020 06:28