Samsung Galaxy S21 rozebrany - mamy kilka dobrych informacji!

Pierwsi testerzy zabrali się za rozbiórkę Samsunga Galaxy S21. Okazuje się, że koreański smartfon jest łatwiejszy w naprawie, niż sądziliśmy.

Nowoczesne smartfony oferują rewelacyjną jakość wykonania, świetne ekrany oraz wysoką wydajność. Niestety najczęściej topowe flagowce są bardzo drogie w naprawach. Wszystko przez wysoki stopień zaawansowania, drogie części oraz skomplikowany proces naprawy.

Samsung Galaxy S21

Samsung Galaxy S21

Okazuje się, że najnowsze modele z Galaxy S21 brak ładowarki i czytnika kart pamięci nadrabiają możliwością łatwego naprawienia. Tegoroczne Samsungi powinny spodobać się serwisom i użytkownikom, którzy często psują swoje urządzenia.

Kanał PBKreviews rozebrał już Samsunga Galaxy S21 i wystawił mu korzystny wynik. Okazuje się, że rozbiórka nowego flagowca jest dosyć szybka i przy okazji łatwa do wykonania.

Tylny panel da się zdemontować w jednym kawałku. Wcześniej należy go podgrzać i skorzystać z narzędzi do podważania. PBKreviews informuje, że nie trzeba korzystać ze specjalnego urządzenia grzewczego. Wystarczy zwykła suszarka do włosów. Po zdjęciu tylnej klapki jesteśmy w stanie uzyskać dostęp do wielu podzespołów.

W środku smartfona znajdują się 22 śrubki. Samsung zdecydował się na wykorzystanie pojedynczych podzespołów, które nie są łączone w moduły. Oznacza to możliwość wymiany jedynie zepsutego elementu. W chwili obecnej nie wiemy jeszcze jak wygląda proces demontażu ekranu, który najczęściej ulega uszkodzeniu.

Rozebrany Samsung Galaxy S21

Rozebrany Samsung Galaxy S21

PBKreviews ocenił łatwość naprawy Samsunga Galaxy S21 na 7,5/10. Dla porównania zeszłoroczny Samsung Galaxy S20 Ultra otrzymał ocenę 3/10.

Najnowsze informacje pokazują, że Samsung stara się budować swoje urządzenia tak, aby były łatwe w naprawie oraz żeby sam proces był tańszy, niż w przypadku poprzednika. Możliwe, że to kolejne działania w związku z dbałością o środowiska. Łatwiejsza naprawa powoduje, że mniej urządzeń przedwcześnie trafi na wysypiska z elektrośmieciami.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Źródło: techradar.com