Samsung Galaxy S21 to początek - w drodze flagowiec z grafiką Radeon

Koreańczycy szykują kilka mocnych premier na 2021 rok. Jedną z nich będzie smartfon z układem graficznym AMD Radeon.

Samsung dosłownie przed chwilą zaprezentował nowy procesor - Exynos 2100, który trafi do flagowych modeli z rodziny Galaxy S21. O układzie tym plotkowano od miesięcy. Teraz wiemy już, że Samsung popracował nad problemami, dopracował wydajność energetyczną oraz zastosował nowy rdzeń wysokiej wydajności - Cortex X1.

Mobilny układ graficzny od AMD

Mobilny układ graficzny od AMD

Ice universe, który znany jest z przekazywania rzetelnych informacji o produktach Samsunga już od wielu tygodni przedstawiał specyfikację techniczną Exynosa 2100, która okazała się zgodna z rzeczywistością. Dodatkowo donosił on, że Amerykanie nadal otrzymają wariant z układem Qualcomm Snapdragon 888 5G, co również wydaje się być zgodne z prawdą.

Zobacz również:

  • Samsung szaleje i przecenia Galaxy S23 Ultra oraz Galaxy A54 5G [29.03.2023]
  • Flagowa funkcja Galaxy S23 może trafić też na Twojego Samsunga! Sprawdź, czy się załapiesz

Teraz Ice universe przekazał po raz kolejny informacje o nadchodzącym procesorze Samsunga ze zintegrowanym układem graficznym opracowanym przez AMD.

Na rynku ma pojawić się zmodyfikowany procesor Exynos 2100, który zamiast układu Mali zaoferuje kartę graficzną AMD Radeon.

O wejściu czerwonych na niezwykle intratny rynek smartfonów mówi się już od jakiegoś czasu. Ice universe zaraz po premierze układu Exynos 2100 zapowiedział, że nie jest to ostatnie słowo Samsunga na nadchodzący rok.

Na Twitterze przekazał on, że Samsung współpracuje nad nowym układem razem z inżynierami z AMD. Procesor z układem graficznym Radeon trafi na rynek w okolicach drugiej połowy 2021 roku. Bardzo możliwe, że początkowo znajdziemy go w Samsungu Galaxy Z Fold 3. Jeżeli Samsung zamierza dalej produkować modele z rodziny Galaxy Note, to również one powinny dostać procesor Exynos z kartą graficzną AMD Radeon.

Więcej informacji o Samsungu Galaxy S21 znajdziesz tutaj. Zobacz, jak oglądać premierę Galaxy S21 na żywo.

Źródło: Twitter.com