Samsung Galaxy S21 z Androidem 12! Jak pobrać betę One UI 4?

Samsung bez wielkiej zapowiedzi udostępnił testowego Androida 12 z nową nakładką One UI 4.0. Oprogramowanie testować mogą posiadacze Galaxy S21. Jakie nowości przygotował dla nas koreański producent?


Samsung jest jednym z największych producentów smartfonów. Urządzenia z rodziny Galaxy pracują pod kontrolą Androida z autorską nakładką One UI, która zmienia swoją wersję wraz z aktualizacją samego Androida.

Android 12 z One UI 4.0 to pierwsza aktualizacja rozwojowa dla smartfonów Galaxy S21
Źródło: samsung.com

Android 12 z One UI 4.0 to pierwsza aktualizacja rozwojowa dla smartfonów Galaxy S21

Źródło: samsung.com

Koreański producent udostępnił właśnie pierwszą betę Androida 12 z nową nakładką One UI 4.0. Użytkownicy smartfonów z rodziny Galaxy S21 mogą już instalować najnowsze oprogramowanie i przekonać się jakie zmiany zostaną wprowadzone na urządzenia Samsunga w najbliższych miesiącach.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [16.09.2021]
  • Samsung zapowiada SDC21! Kiedy zobaczymy Galaxy S22?

W chwili obecnej One UI 4.0 dostępne jest jedynie na smartfony z rodziny Galaxy S21 - Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra. Wkrótce do testów powinny dołączyć kolejne smartfony.

Samsung przekazuje, że podczas projektowania najnowszej wersji nakładki skupiono się na indywidualnych potrzebach użytkowników. Oznacza to, że wizja koreańskiego producenta jest zgodna z obietnicami Google dotyczącymi samego Androida 12.

One UI 4.0 beta - dostępność aktualizacji

Wiemy już, że beta Androida 12 z One UI 4.0 dostępna jest aktualnie na flagowe modele z serii Galaxy S21. Oprogramowanie można pobrać w kilku krajach. Najważniejszą informacją jest obecność Polski wśród regionów, w których Samsung udostępnił beta testy. Oznacza to, że użytkownicy polskich egzemplarzy mogą bez problemu pobierać Androida 12.

Jak zainstalować Androida 12 z One UI 4.0 na smartfonach Samsunga?

Przed procesem instalacji należy wykonać pełną kopię zapasową urządzenia. Gdy ten krok mamy już za sobą możemy przejść do aplikacji Samsung Members. Po jej uruchomieniu na kompatybilnym urządzeniu powinniśmy zobaczyć baner zachęcający do pobrania Androida 12 Beta.

Po zarejestrowaniu się w beta testach oprogramowanie pojawi się jako klasyczna aktualizacja w ustawieniach systemowych.

Android 12 z One UI 4.0 - kiedy oficjalna aktualizacja?

Przy okazji udostępniania Androida 12 z One UI 4.0 w stadium beta Samsung zdradził datę premiery finalnej wersji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, aktualizacja dla kompatybilnych urządzeń rozpocznie się do końca tego roku.