Samsung Galaxy S21 z najszybszym czytnikiem linii papilarnych na świecie!

Samsung stale udoskonala czytniki linii papilarnych w ekranach Dynamic AMOLED. Dzięki nowej technologii opracowanej przez Qualcomm sensor w Galaxy S21 będzie znacznie szybszy i dokładniejszy.

Poprzednie przecieki dotyczące Galaxy S21 ukazywały smartfon w wersji Ultra z dedykowanym etui, które oferowało wycięcie na czytnik linii papilarnych umieszczony w ekranie. Okazuje się, że Samsung wraz z Qualcomm popracował nad sensorem umieszczonym w ekranie.

Czytnik linii papilarnych w Samsungu Galaxy S10
Źródło: PCWorld.com

Czytnik linii papilarnych w Samsungu Galaxy S10

Źródło: PCWorld.com

Koreańczycy są jedynym producentem, który korzysta z czytników linii papilarnych Ultrasonic produkowanych przez Qualcomm. Amerykanie zaprezentowali właśnie drugą generację czytnika linii papilarnych 3D Sonic Sensor Gen 2, który powinien znaleźć się w nowych modelach z rodziny Galaxy S21.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Jakiego Samsunga kupić w 2023 roku? Oto najlepsze modele z serii Galaxy
  • Jaki smartfon jest najwydatniejszy? Najlepsze procesory dla smartfonów w 2023 roku

Qualcomm deklaruje, że sensor jest o 77% większy i o 50% szybszy od pierwszej generacji, która znalazła się w Galaxy S10 oraz Galaxy S20. Informacje te potwierdzają wcześniejsze przecieki, które sugerowały, że Galaxy S21 zaoferuje czytnik linii papilarnych o większej powierzchni.

Powierzchnia sensora to 64 mm2. Czytnik jest kwadratowy i ma wymiary 8 mm x 8 mm. Samsung Galaxy S10 oraz Galaxy S20 posiadają czytnik linii papilarnych o wymiarach 4 mm x 9 mm oraz powierzchni 36 mm2.

Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2
Źródło: sammobile.com

Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2

Źródło: sammobile.com

Qualcomm deklaruje, że nowy czytnik linii papilarnych jest w stanie przechwycić o 1,77 x więcej danych biometrycznych.

Ultradźwiękowy czynnik linii papilarnych Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2 pojawi się w smartfonach na początku 2021 roku. Pierwszymi z nich prawdopodobnie będą modele z rodziny Galaxy S21 - Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra, które zadebiutują już 14 stycznia 2021 roku.

Więcej informacji o Samsugu Galaxy S21 znajdziesz tutaj.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: