Samsung Galaxy S23 i S23 Plus bez tajemnic! Wiemy już wszystko o najnowszych flagowcach

Galaxy S23 i S23 Plus zostały już zaprezentowane. Oto specyfikacja techniczna nowych flagowców.

Fot. PCWorld.pl / Źródło: TechAdvisor.com

Podczas Galaxy Unpacked 2023 Samsung zaprezentował najnowsze telefony ze swojej flagowej serii Galaxy S. Poza najdroższym wariantem Ultra, na rynek wyjdą także modele S23 i S23 Plus. Sprawdzamy, czego możemy się po nich spodziewać i jaka specyfikacją techniczną będą mogły się pochwalić.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 i S23 Plus bez tajemnic! Wiemy już wszystko o najnowszych flagowcach

Fot. TechAdvisor.com

Ekran

Galaxy S23 został wyposażony w ekran AMOLED o wielkości 6,1" i rozdzielczości 1080 x 2340 px. Będzie on wspierał dynamiczną częstotliwość odświeżania w zakresie 48-120 Hz. Wyświetlacz został pokryty nowym szkłem hartowanym Gorilla Glass Victus 2, które ma oferować jeszcze lepsza ochronę przed zarysowaniami oraz pęknięciami od poprzedniego wariantu.

Zobacz również:

Ekran jest też wyposażony w tryb dostosowania obrazu Vision Booster, który uzależnia kolory ekranu od warunków oświetleniowych, w których go używamy.

Aparat

Największa zmiana w Galaxy S23 będzie z pewnością główny aparat telefonu. Galaxy S23 ma dostać aparat główny 50 MP, który powinien świetnie dawać sobie radę w gorszym świetle. Dodatkowo otrzymał on zupełnie nowy algorytm, który powinien robić jeszcze lepsze zdjęcia. Do tego dojdzie jeszcze aparat szerokokątny z matrycą 12 MP oraz obiektyw telephoto 3x 10 MP. Kamerka selfie ma z kolei 12 MP i może robić zdjęcia w formacie Super HDR.

Procesor i podzespoły

Za sprawne działanie nowego telefonu odpowiadał będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 wraz z 8 GB pamięci RAM LPDDR5X. Dodatkowo do dyspozycji użytkowania będą warianty z 128 i 256 GB pamięci wewnętrznej.

Bateria

Bateria nowego smartfona osiągnie wielkość 3900 mAh. Będziemy mogli ładować ją przewodowo ładowarką o mocy 25 W oraz bezprzewodowo z mocą 10 W.

Wygląd

Nowy flagowiec Samsunga ma wymiary 146.30 x 70.90 x 7.60 mm. Największą różnicą w porównaniu do poprzedniej wersji będą zdecydowanie plecki oraz moduł kamery, który tym razem składa się z trzech oddzielnych obiektywów aparatów bez żadnej łączącej je wyspy. Możemy tez liczyć na płaski ekran telefonu i lekko zaokrąglone ramki.

Każdy z tych telefonów kupimy w jednej z czterech wersji kolorystycznych:

  • Czarny
  • Kremowy
  • Zielony
  • Fioletowy

Samsung Galaxy S23 Plus

Samsung Galaxy S23 i S23 Plus bez tajemnic! Wiemy już wszystko o najnowszych flagowcach

Fot. TechAdvisor.com

Ekran

Galaxy S23 został wyposażony w ekran AMOLED o wielkości 6,6" i rozdzielczości 1080 x 2340 px. Będzie on wspierał dynamiczną częstotliwość odświeżania w zakresie 48-120 Hz. Wyświetlacz został pokryty nowym szkłem hartowanym Gorilla Glass Victus 2, które ma oferować jeszcze lepsza ochronę przed zarysowaniami oraz pęknięciami od poprzedniego wariantu.

Aparat

Największa zmiana w Galaxy S23 Plus będzie z pewnością główny aparat telefonu. Galaxy S23 ma dostać aparat główny 50 MP, który powinien świetnie dawać sobie radę w gorszym świetle dzięki nowym algorytmom i SI. Do tego dojdzie jeszcze aparat szerokokątny z matrycą 12 MP oraz obiektyw telephoto 3x 10 MP. Z kolei przednia kamerka to matryca 12 MP, od teraz wspierająca HDR.

Procesor i podzespoły

Za sprawne działanie nowego telefonu odpowiadał będzie procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 wraz z 8 GB pamięci RAM LPDDR5X. Dodatkowo do dyspozycji użytkowania będą warianty z 256 i 512 GB pamięci wewnętrznej.

Bateria

Bateria nowego smartfona osiągnie wielkość 4700 mAh. Będziemy mogli ładować ją przewodowo ładowarką o mocy 25 W oraz bezprzewodowo z mocą 10 W.

Wygląd

Nowy flagowiec Samsunga ma wymiary 157.80 x 76.20 x 7.60 mm. Tak jak w mniejszym wariancie, największą różnicą w porównaniu do poprzedniej wersji będą zdecydowanie plecki oraz moduł kamery, który tym razem składa się z trzech oddzielnych obiektywów aparatów bez żadnej łączącej je wyspy. Możemy tez liczyć na płaski ekran telefonu i lekko zaokrąglone ramki.

Każdy z tych telefonów kupimy w jednej z czterech wersji kolorystycznych:

  • Czarny
  • Kremowy
  • Zielony
  • Fioletowy

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem nowych telefonów, tutaj piszemy więcej o ich cenach i dostępności.