Samsung Galaxy S4 Active kontra "zwykły" Galaxy S4. Zobacz co tracimy, a co zyskujemy

Zainteresował Was zaprezentowany właśnie przez Samsunga wodoszczelny smartfon Galaxy S4 Active? Jeżeli tak, powinniście również poznać różnice pomiędzy nim, a konwencjonalnym modelem S4.


Samsung zaprezentował oficjalnie pyłoodporny i wodoszczelny (do 30 minut na głębokości 1 metra) smartfon Galaxy S4 Active. Czy jednak, poza wspomnianymi cechami, różni się on jeszcze czymś od "zwykłego" Galaxy S4? Oczywiście.

Wyświetlacz

Galaxy S4 Active, podobnie jak S4, dysponuje 5-calowym ekranem o rozdzielczości Full HD. W jego przypadku mamy jednak do czynienia z panelem LCD TFT, a nie Super AMOLED. Oznacza to mniej nasycone kolory oraz (najprawdopodobniej) większy apetyt na energię.

Aparat

Konstruując "aktywny" smartfon Samsung poświęcił jego możliwości fotograficzne, co oznacza, że zastosował aparat dysponujący matrycą o niższej rozdzielczości 8 MP (S4 - 13 MP). Nie sądzę jednak, aby wpłynęło to jakoś zauważalnie na jakość zdjęć, które, kto wie, będą może nawet nieco lepsze?

Wymiary i waga

Galaxy S4 Active: 139,7 x 71,3 mm i 153 g

Galaxy S4: 136,6 x 69,8 mm i 130g

Jak widać, Galaxy S4 Active jest nieco szerszy, wyższy i cięższy.

Pamięć wewnętrzna

Galaxy S4 Active będzie dostępny jedynie w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej. W przypadku S4 mamy jeszcze do wyboru modele z 32 GB i 64 GB pamięci. Jest też jednak i dobra informacja dla zainteresowanych nowym modelem: z wspomnianych 16 GB pozostaje około 11 GB wolnej przestrzeni, czyli około 2 GB więcej niż w przypadku S4.

Większość z pozostałych parametrów (łączność, procesor, system, itd.) obu smartfonów jest taka sam. Oczywiście pozostaje tutaj jeszcze kwestia ceny, której nie poznaliśmy.