Samsung Galaxy S4 dzięki temu akcesorium zmieni się w laptopa

Akcesorium o nazwie Migoal TransMaker pozwala zmienić smartfony Samsung Galaxy S4 oraz Galaxy SIII w tablet i netbooka. Po włożeniu telefonu do specjalnej kieszeni w stacji dokującej obraz z wyświetlacza zostaje przesłany na większy ekran tworząc tablet. Po umieszczeniu go w docku z klawiaturą można urządzenie mobilne wykorzystać jako mini-laptopa.

Akcesorium firmy Migoal wygląda jak składany z dwóch części miniaturowy laptop. Nie posiada własnego procesora, dysku ani pamięci RAM. Na TransMaker składa się klawiatura z dodatkowym akumulatorem, a w jego odczepianej głównej części znalazł się ekran, jeszcze jeden akumulator oraz specjalna kieszeń, w której można umieścić telefon. Oprócz tego urządzenie ma dodatkowe porty jak np. jack i microUSB. Przez gadżet wspierane są urządzenia - konkretnie Samsung Galaxy S4 oraz Galaxy SIII.

Migoal będzie oferować dwa warianty swojego akcesorium. Pierwszy posiada ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, podczas gdy drugi ma większy ekran (11,6 cala) i rozdzielczość 1080p. Obraz przesyłany jest bezpośrednio z urządzenia mobilnego, którym są topowe smartfony Samsunga: Galaxy S4 i SIII. Po umieszczeniu telefonu w kieszeni dalej można prowadzić rozmowy, np. za pomocą zestawu słuchawkowego Bluetooth.

Transmaker

Transmaker

Warto zauważyć, że nie jest to pierwszy pomysł wykorzystania smartfona jako źródła mocy obliczeniowej dla tabletu i/lub komputera. Firma Asus wyprodukowała już dwie generację urządzenia o nazwie Padfon. Wykorzystują one podzespoły w smartfonie w specjalnej stacji dokującej z ekranem i akumulatorem. Po włożeniu do niej telefonu użytkownik otrzymuje pełnoprawny tablet. Podobnie jak w przypadku Migoal, po podpięciu tabletu do klawiatury Padfon staję się też właśnie takim mini-laptopem.

W produkcie Asusa nie można jednak skorzystać z żadnego innego telefonu niż ten od producenta. Produkt firmy Migoal powinien zainteresować więc wszystkich posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy S4 oraz zeszłorocznego Galaxy SIII, którym koncept Asusa wydał się interesujący. Cena i dostępność gadżetu nie jest jeszcze znana. Aby je poznać należy śledzić stronę producenta.