Samsung Galaxy S4 i LG G2 to kolejne smartfonem z aktualizacją do Androida 4.4 KitKat

Posiadacze dwóch kolejnych topowych smartfonów mają w najbliższym czasie otrzymać aktualizację systemu do Androida 4.4 KitKat. Z nowej wersji mogą cieszyć się już pierwsi właściciele Samsunga Galaxy S4 oraz LG G2 i niedługo uaktualnienie powinno trafić też do polskich klientów.

Najnowszy Android 4.4 KitKat bardzo powoli zdobywa udziały w rynku. W kilka miesięcy od premiery jest to niecałe 2% ze wszystkich urządzeń, które łączą się ze sklepem Google Play. Sytuacja może się teraz nieco poprawić, bo kolejne dwa topowe modele smartfonów z nakładkami producentów, po HTC One i Samsungu Galaxy Note 3, otrzymały nową wersję systemu.

Pierwszym z nich jest zeszłoroczny flagowiec Samsung Galaxy S4. Po wydaniu KitKata na phablecie Galaxy Note 3 było jak widać kwestią czasu, zanim Samsung nie zaktualizuje mniejszego modelu. Drugim telefonem, który w ostatnim czasie otrzymał KitKata, jest LG G2. To flagowiec koreańskiej firmy, który wyróżnia się nietypowym ułożeniem przycisków fizycznych odpowiedzialnych za odblokowanie telefonu i regulację głośności. Znajdują się one na tylnym panelu urządzenia.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [15.10.2021]
  • Premiera Galaxy S21 FE opóźniona aż do 11 stycznia!
Samsung Galaxy S4 i LG G2 to kolejne smartfonem z aktualizacją do Androida 4.4 KitKat

Niestety, aktualizacja dla Samsunga Galaxy S4 oraz LG G2 udostępniona została na razie wyłącznie w Korei, ale kwestią czasu jest tylko, aż trafi ona na inne rynki. Sam Android 4.4 KitKat pierwotnie trafił wyłącznie na urządzenia z linii Nexus. Dopiero po kilku tygodniach monit o aktualizacji pokazał się na ekranach urządzeń typu Google Edition, czyli flagowców pozbawionych dodatków producenta w oprogramowaniu. Teraz kolej na urządzenia z nakładkami producenta.

źródło: christiantoday.com