Samsung Galaxy S4: informacje o aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop

Na początku 2015 roku smartfon Galaxy S4 powinien otrzymać Androida 5.0 Lollipop. Konkretnie chodzi tutaj o wersję urządzenia korzystającą z procesora Exynos 5 Octa.

Pod koniec października serwis SamMobile poinformował, że dotarł do wiarygodnych informacji na temat planów Samsunga dotyczących aktualizacji smartfona Galaxy S5 do najnowszej wersji Androida - 5.0 Lollipop. Wynikało z nich, że obecny flagowiec otrzyma nową wersję systemu w grudniu.

Dzisiaj serwis SamMobile podzielił się ważnymi informacjami dla użytkowników poprzedniego flagowego smartfona Samsunga, modelu Galaxy S4:

- otrzyma on Androida 5.0 Lollipop (Galaxy S4 załapał się jeszcze na 18-miesięczny okres gwarantowanej aktualizacji)

- jako pierwszy (na początku 2015 roku) zaktualizowany zostanie Galaxy S4 (GT-I9500), który korzysta z procesora Exynos 5 Octa

Warto jednak pamiętać, że Galaxy S4 oferowany był w kilku wersjach. Następna w kolejce po aktualizację będzie najpewniej wersja I9505 ze Snapdragonem 600. Ze względu na takie same podzespoły wraz z nią prawdopodobnie Lollipop trafi też do Galaxy S4 Active (I9295). Pozostaną więc jeszcze wersje Galaxy S4 LTE-A (I9506) i Galaxy S4 Active LTE-A korzystające ze Snapdragona 800.

Wielka szkoda, że nie możemy liczyć na oficjalne informacje na temat terminów aktualizacji poszczególnych smartfonów do najnowszego Androida...