Samsung Galaxy S4 zapalił się pod poduszką. Samsung wymieni poduszkę, pościel, materac i telefon

Doszło do kolejnego przypadku zapalenia się smartfona. Na szczęście nikt nie ucierpiał oprócz Galaxy S4, poduszki, materaca i pościeli...

Co pewien czas słyszymy o przypadku zapalenia się przenośnego urządzenia (laptopy, smartfony), którego przyczyną był wadliwy akumulator. Do podobnego zdarzenia doszło w Teksasie, gdzie zapalił się i spłonął całkowicie należący do 13-letniej Ariel Tolfree smartfon Galaxy S4. Urządzenie trzymane było pod poduszką i całe szczęście, że dziewczynka przebudziła się, gdy poczuła swąd spalenizny.

"Cały telefon został stopiony. Plastik, szkło. Nie można nawet powiedzieć, że to był telefon. Sądzę, że telefon powinien posiadać bardzo wyraźne ostrzeżenie, podobnie jak papierosy" - powiedział ojciec nastolatki.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Tab S8 na pierwszych grafikach! Na premierę jeszcze poczekamy...
  • Pierwszy składany telefon Oppo już za miesiąc?

Dodatkowo spaliła się poduszka i nadpaliły pościel oraz materac.

To wina wadliwego urządzenia Samsunga?

To pierwsza myśl, która przychodzi do głowy. Okoliczności tego wydarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, stawiają jednak je w zupełnie innym świetle. Okazało się bowiem, że Galaxy S4 zasilany był nieoryginalną baterią. Pamiętajmy też, że trzymany był pod poduszką, więc na problemy z zasilaniem dodatkowo nałożył się problem z odprowadzaniem ciepła.

Samsung bada obecnie okoliczności tego groźnego wydarzenia. Zaproponował 13-latce nowy telefon, poduszkę, pościel i materac.