Samsung Galaxy S5 Active będzie wydajny jak Galaxy S5

Z danych, które pojawiły się w benchmarku AnTuTu wynika, że smartfon Galaxy S5 Active będzie oferował praktycznie identyczną specyfikację jak model Galaxy S5.

Smartfon Galaxy S5 jako pierwszy flagowiec w ofercie Samsunga cechuje się konstrukcją zapewniającą mu odporność na działanie wody i pyłu. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych flagowców, możemy oczekiwać, że na rynku zagości jego wersja Active, która przeznaczona jest dla aktywnych użytkowników.

Tym razem mamy jednak do czynienia z nieco inną sytuacją. Poprzednio bowiem modele Active różniły się od flagowych pierwowzorów przede wszystkim wodoszczelnością. Wydaje się więc, że Galaxy S5 Active będzie musiał cechować się bardziej pancerną konstrukcją spełniającą wymogi np. certyfikatu IP68.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]

Specyfikacja

Jeżeli chodzi o specyfikację, wersje Active były wyposażone w nieco gorsze podzespoły. W przypadku Galaxy S5 Active wyglądało to jednak najprawdopodobniej będzie inaczej. Z danych, które zagościły właśnie w benchmarku AnTuTu wynika bowiem, że zaoferuje on:

- taki sam procesor jak Galaxy S5 (Snapdragon 801)

- tyle samo pamięci RAM (2 GB)

- taki sam zestaw aparatów (16 MP, 2 MP)

Ekran również będzie cechował się on rozdzielczością Full HD. Niestety nie wiadomo w jakiej technologii zostanie wykonany. Być może podobnie jak w przypadku modelu Galaxy S4 Active będzie to panel FHD TFT.

Jeżeli chodzi o wydajność, Galaxy S5 i Galaxy S5 Active osiągają podobne wyniki, co jednak nie jest niczym dziwnym z racji identycznej specyfikacji:

Samsung Galaxy S5 Active będzie wydajny jak Galaxy S5