Samsung Galaxy S5 Active nadchodzi. Będzie "pancerny" jak Toughbook?

Ostatnie "sieciowe" doniesienia sugerują, że Galaxy S5 doczeka się wersji Active, co jest dosyć zaskakujące zważywszy na fakt, że nowy flagowiec Samsunga jest wodo- i pyłoszczelny.

Smartfon Samsung Galaxy S5 został oficjalnie zaprezentowany podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie. Urządzenie to oprócz wydajnych podzespołów zostało w porównaniu do poprzednika, modelu Galaxy S4, wyposażone w obudowę zapewniającą ochronę przed działaniem pyłu i wody. Dodanie tych elementów, zarezerwowanych wcześniej dla Galaxy S4 Active, zdawało się sugerować, że w przypadku nowego flagowca koreańskiej firmy nie doczekamy się wersji dla aktywnych użytkowników.

Znany z trafnych doniesień na temat smartfonów (i nie tylko) mikrobloger @evleaks jest jednak innego zdania. Napisał bowiem właśnie na Twitterze, że Samsung pracuje nad modelem SM-G870x, czyli Galaxy S5 Active, który miałby pojawić się na rynku pod koniec tego roku.

Oczywiście powstaje pytanie, czym w takim razie różniłby się model Active od "zwykłego" Galaxy S5? Wielu komentujących sugeruje, że Samsung może zbudować urządzenie spełniające jeszcze bardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, czyli przypominające np. sprzęt Panasonic Toughbook.