Samsung Galaxy S5 Active oficjalnie. Niestety nie spełnia normy IP68

Samsung zaprezentował oficjalnie pancerny smartfon Galaxy S5 Active.

Wraz z premierą Galaxy S5 Samsung po raz pierwszy zdecydował się na zastosowanie pyło- i wodoodpornej obudowy w "zwykłym" smartfonie. Stawiało to pod znakiem zapytania rozwiązania na jakie będzie musiał się zdecydować przy konstruowaniu wersji urządzenia przeznaczonej dla aktywnych użytkowników, modelu Galaxy S5 Active. Dzisiaj mamy już okazję oficjalnie zaprezentować to urządzenie.

Galaxy S5 Active oprócz certyfikatu IP67 może się także pochwalić certyfikatem MIL-STD-810G, co oznacza, że jest nie tylko wodoodporny, ale również posiada ochronę przed wibracjami, upadkiem i uderzeniami, w czym pomóc mu mają m.in. specjalne gumowe elementy umieszczone na obudowie. Niestety nie potwierdziły się spekulacje na temat spełnienia wymagań rygorystycznej normy IP68, która zapewniałaby większą ochronę dla urządzenia w wodzie.

Zobacz również:

  • PSSD - sejf na Twoje bezcenne pliki

Aby wyjaśnić o czym mowa, zamieszczam poniżej opisy wspomnianych stopni ochrony:

IP67: ochrona przed zalaniem przy zanurzeniu na taką głębokość, aby dolna powierzchnia obudowy znajdowała się 1 m pod powierzchnią wody, a górna nie mniej niż 0,15 m w czasie 30 min

IP68: ochrona przed zalaniem przy ciągłym zanurzeniu i zwiększonym ciśnieniu wody (1 m głębokości)

Samsung Galaxy S5 Active oficjalnie. Niestety nie spełnia normy IP68

Samsung Galaxy S5 Active

Galaxy S5 Active w odróżnieniu od modelu Galaxy S5 oferuje fizyczne przyciski, barometr i znajdujący się z boku programowalny przycisk Active (możemy pod niego "podpiąć" wybraną aplikację). Nie oferuje jednak skanera linii papilarnych. Co ważne, tym razem koreański producent pozostawił bez zmian specyfikację techniczną.

Galaxy S5 Active pojawił się w ofercie amerykańskiego operatora AT&T. Bez umowy trzeba za niego zapłacić 715 USD. Niestety nie wiadomo kiedy trafi na rynek europejski.