Samsung Galaxy S5 Active tańszy niż sugerowały wcześniejsze spekulacje

Smartfon Galaxy S5 Active pojawił się w ofercie pierwszego sklepu internetowego. Jego cena została ustalona na poziomie 577 euro.

Galaxy S5 Active to "pancerna" wersja flagowego smartfona Samsunga. W odróżnieniu od niej może się pochwalić certyfikatem MIL-STD-810G świadczącym o ochronie przed wibracjami, upadkiem i uderzeniami. Dodatkowo dysponuje trzema przyciskami fizycznymi pod ekranem oraz programowalnym przyciskiem Active. Nie oferuje jednak skanera linii papilarnych.

Galaxy S5 Active

Galaxy S5 Active

Urządzenie skierowane jest przede wszystkim do aktywnych osób szukających sprzętu, z którym nie będą musiały obchodzić się tak delikatnie, jak ze "zwykłymi" smartfonami. Oczywiście przy jego zakupie ważna jest również cena. Dzisiaj już ją znamy: Galaxy S5 Active 16 GB pojawił się właśnie w ofercie holenderskiego sklepu Centralpoint w cenie 577 euro (z VAT). Jest ona niższa niż sugerowały to wcześniejsze spekulacje mówiące o kwocie 629 euro (być może będzie obowiązywała na innych rynkach).

Kiedy w sprzedaży?

Centralpoint zapowiada rozpoczęcie sprzedaży 17 listopada. Przy okazji warto wspomnieć, że kilka dni temu do Sieci "wyciekła" informacja, z której wynikało, iż Galaxy S5 Active trafi do sprzedaży w 16 europejskich krajach, w tym w Polsce.