Samsung Galaxy S5 Active trafi do Polski

"Pancerny" smartfon Galaxy S5 Active powinien wkrótce trafić do wybranych europejskich krajów. Wśród nich jest też Polska.

Galaxy S5 to pierwszy "zwykły" smartfon Samsunga, który wyposażony został w wodoszczelną obudowę. W związku z tym pojawiły się spekulacje, że wersja Active urządzenia prawdopodobnie będzie spełniała wymagania bardziej rygorystycznej normy IP68, która zapewniałaby większą ochronę w wodzie. Z czasem okazało się jednak, że koreański producent nie poszedł w tym kierunku wdrażając jednak rozwiązania (m.in. specjalne gumowe elementy umieszczone na obudowie) pozwalające wspomnianemu gadżetowi uzyskać certyfikat MIL-STD-810G świadczący o ochronie przed wibracjami, upadkiem i uderzeniami.

Galaxy S5 Active to także następujące cechy:

- brak skanera linii papilarnych

- trzy przyciski fizyczne znajdujące się pod ekranem

- znajdujący się z boku programowalny przycisk Active (możemy pod niego "podpiąć" wybraną aplikację)

Na początku października w Sieci pojawiły się zdjęcia Galaxy S5 Active przeznaczonego na rynek europejski. Niestety nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży. Dzisiaj dzięki informacjom znajdującym się na serwerach Samsunga wydaje się, że wiemy już jednak, do których krajów trafi ten "pancerny" gadżet. Jest ich 16 i co najważniejsze znalazła się wśród nich również Polska:

Europejska premiera smartfona Samsung Galaxy S5 Active

Europejska premiera smartfona Samsung Galaxy S5 Active

Na koniec wart dodać, że niedawne spekulacje na temat przewidywanej ceny smartfona mówiły o 629 euro.