Samsung Galaxy S5 LTE-A w Europie: ekran Full HD i mniej pamięci

Samsung Galaxy S5 LTE-A to ulepszona wersja smartfona Galaxy S5. Niestety ostatnie doniesienia na jej temat wskazują, że w europejskim wariancie będzie ją cechowała słabsza specyfikacja.

Samsung wprowadzając na rynek smartfon Galaxy S5 rozczarował część konsumentów, którzy czekali na urządzenie dysponujące metalową obudową oraz wyświetlaczem QHD. Wkrótce jednak spekulacje na temat ulepszonej wersji urządzenia mającej nosić oznaczenie Galaxy S5 Prime, lub Galaxy F zaczęły ponownie się pojawiać. Miesiąc temu okazało się, że były one prawdziwe. Samsung zaprezentował bowiem mocniejszy wariant Galaxy S5, któremu jednak nadał oznaczenie Galaxy S5 LTE-A.

Galaxy S5 LTE-A

Galaxy S5 LTE-A

Jego kluczowe cechy przedstawiają się następująco:

- 5,1-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości Quad HD (2560 x 1440 pikseli)

- układ Snapdragon 805 2,5 GHz

- 3 GB pamięci RAM

- plastikowa obudowa

Koreański producent szczególnie zwracał uwagę na zintegrowany w Snapdragonie 805 modem Gobi True 4G LTE, który pozwala na pobieranie danych z prędkością do 300 Mb/s.

Samsung Galaxy S5 LTE-A dla Europy

Dzisiaj otrzymaliśmy kolejne interesujące informacje na temat nowego smartfona. Dane na jego temat pojawiły się bowiem w bazie danych GFXBench. Wydaje się, że może chodzić tutaj o jego europejską wersję.

Czego możemy po niej oczekiwać? Krótko mówiąc cięć. Urządzenie ma bowiem oferować co prawda nieco większy ekran (5,2 cala), ale za to cechujący się mniejszą rozdzielczością. Ponadto również pamięć ma ulec zmniejszeniu (RAM: do 2 GB, Flash: do 16 GB). Na szczęście zmiany nie dotknęły układu SoC.

Niestety obecnie nie wiadomo, kiedy europejska wersja Galaxy S5 LTE-A trafi do sprzedaży.