Samsung Galaxy S5 Mini będzie miał nieco lepszą specyfikację niż HTC One M8 Mini

Po premierze smartfona Samsung Galaxy S5 kwestią czasu było, aż pojawi się jego wersja Mini. Co prawda producent nie zapowiedział jeszcze tego modelu oficjalnie, ale w sieci pojawia się coraz więcej informacji o spodziewanej specyfikacji nowego przedstawiciela rodziny Galaxy o stosunkowo niewielkich wymiarach.

Samsung na targach MWC 2014 w Barcelonie zaprezentował swój nowy topowy smartfon, który z początkiem kwietnia trafił do sprzedaży. Urządzenie to cechuje się naprawdę solidną specyfikacją, ale nie wszyscy klienci będą zadowoleni z jego rozmiarów. Galaxy S5 wyposażony został bowiem w ponad pięciocalowy ekran, co owocuje dość sporymi gabarytami urządzenia.

W poprzednich latach w kilka miesięcy po premierze flagowych modeli trafiały do sprzedaży modele Galaxy SIII Mini i Galaxy S4 Mini i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie tym razem. Niestety, Galaxy S5 Mini wcale nie będzie takim małym urządzeniem, jak wskazywałaby to nazwa. Jak donosi serwis Phone Arena, producent ma zdecydować się na 4,5 calowy wyświetlacz - tak samo jak w przypadku modelu HTC One M8 Mini, czyli pomniejszonej wersji flagowca tajwańskiej firmy.

Zobacz również:

  • Black Weeks w Media Expert: telewizory nawet 80% taniej
Samsung Galaxy S5 Mini będzie miał nieco lepszą specyfikację niż HTC One M8 Mini

Na razie nie ma potwierdzonej specyfikacji Galaxy S5 Mini, ale nowy telefon Samsunga będzie najpewniej wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 400, podobnie jak zeszłoroczny model Galaxy S4 Mini. Ten sam układ można znaleźć w urządzeniach HTC z tego samego segmentu, czyli HTC One Mini i nadchodzącego HTC One M8 Mini. Różnica jest jednak taka, że koreański Samsung zdecydował się już rok temu na wyposażenie swojego sprzętu w 1,5 GB pamięci RAM, podczas gdy tajwańskie HTC ciągle obstaje przy 1 GB pamięci operacyjnej.