Samsung Galaxy S5 Mini może rozczarować specyfikacją

Po flagowym modelu smartfona Samsung przyjdzie kolej na wprowadzenie do sprzedaży telefonu Galaxy S5 Mini. Niestety, podobnie jak rok temu w przypadku Galaxy S4 Mini, jego specyfikacja będzie znacznie odbierać od podstawowego modelu.

Tradycyjnie już po premierze swojego flagowego smartfona, który w tym roku nosi nazwę Galaxy S5, koreański Samsung wypuści jego pomniejszoną wersję z dopiskiem “mini”. Niestety, pod względem sprzętowym telefony takie jak Galaxy SIII Mini i Galaxy S4 Mini nie zbliżały się nawet specyfikacją do swoich starszych braci. Szkoda, że Samsung nie idzie tutaj drogą obraną przez Sony, gdzie Xperia Z1 Compact pod względem sprzętowym była praktycznie kopią flagowego modelu, a jedyną różnicą był ekran i wielkość baterii.

Nowy mały telefon Galaxy S5 Mini jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany, ale serwis SamMobile donosi, że specyfikacja będzie zbliżona do zeszłorocznego Galaxy S4 Mini. Już w czerwcu możemy się telefonu z 4,5-calowym wyświetlaczem wykonanym w technologii Super AMOLED o rozdzielczości 720p. Napędzać go będzie procesor Qualcomm Snapdragon 400 wspomagany przez 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM.

Zobacz również:

  • Galaxy Z Flip3 Bespoke Edition już jest! Co oferuje?
  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [18.10.2021]
Samsung Galaxy S5 Mini może rozczarować specyfikacją

W środku znajdzie się 16 GB pamięci wewnętrznej, a na pokład trafi aparat robiący zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli i 2-megapikselowa kamerka do wideorozmów. Całością ma zarządzać Android 4.4 KitKat z nakładką Samsunga znaną z dużego modelu Galaxy S5. Mniejsze urządzenie będzie miało podobny wygląd do starszego brata, a od zeszłorocznego Galaxy S4 Mini oprócz stylistyki ma nowy telefon wyróżniać wodoodporna obudowa.