Samsung Galaxy S5 Neo odpowiedzią na Sony Xperia Z1 Compact? To możliwe

Samsung Galaxy S5 to najnowszy smartfon koreańskiego producenta, który został zaprezentowany na targach MWC 2014 w Barcelonie. Podobnie jak poprzednie modele z tej linii jest to bardzo duże urządzenie. Możliwe jednak, że trafi w końcu do sprzedaży pełnoprawna wersja flagowca w wersji Mini o zadowalających parametrach.

Topowe smartfony to dziś praktycznie wyłącznie urządzenia o ekranach o przekątnej o długości pięciu lub więcej cali. Do tej pory jedyną firmą, która do mniejszej obudowy włożyła podzespoły prosto z flagowego modelu, było Sony. Japoński producent na początku tego roku wprowadził do oferty model Xperia Z1 Compact, który od topowego smartfona z zeszłego roku różnił się wielkością obudowy, przekątną ekranu, rozdzielczością ekranu i pojemnością baterii. Procesor, pamięć i moduły bezprzewodowe pozostały bez zmiany.

Inni producenci, tacy jak HTC i Samsung, wprowadzali już w przeszłości telefony o nazwach HTC One Mini i Samsung Galaxy S4 Mini. Niestety, pod względem sprzętowym znacznie odbiegały one od dużych braci. Miały słabsze procesory, mniej pamięci i gorszej jakości ekrany.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [18.10.2021]
  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?
Samsung Galaxy S5 Neo odpowiedzią na Sony Xperia Z1 Compact? To możliwe

Jak donosi serwis GSM Arena, możliwe, że Samsung pracuje już nad urządzeniem, które miałoby stać się mniejszym kuzynem Galaxy S5. Miałoby ono mieć oznaczenie SM-G750A i nosić nazwę Galaxy S5 Neo, co nawiązywałoby do phabletu Galaxy Note 3 Neo o całkiem niezłej specyfikacji w porównaniu. Miałby on mieć procesor Snapdragon 800 i rozdzielczość 720p.

Czy faktycznie powstanie takie urządzenie o przekątnej ekranu o długości do 4,3 cala dowiemy się w przeciągu kilku miesięcy. Z pewnością ucieszyłoby to wielu konsumentów, którzy nie chcą ogromnych ekranów, ale nie chcą też smartfonów o kiepskiej specyfikacji.