Samsung Galaxy S5 Neo odpowiedzią na Sony Xperia Z1 Compact? To możliwe

Samsung Galaxy S5 to najnowszy smartfon koreańskiego producenta, który został zaprezentowany na targach MWC 2014 w Barcelonie. Podobnie jak poprzednie modele z tej linii jest to bardzo duże urządzenie. Możliwe jednak, że trafi w końcu do sprzedaży pełnoprawna wersja flagowca w wersji Mini o zadowalających parametrach.

Topowe smartfony to dziś praktycznie wyłącznie urządzenia o ekranach o przekątnej o długości pięciu lub więcej cali. Do tej pory jedyną firmą, która do mniejszej obudowy włożyła podzespoły prosto z flagowego modelu, było Sony. Japoński producent na początku tego roku wprowadził do oferty model Xperia Z1 Compact, który od topowego smartfona z zeszłego roku różnił się wielkością obudowy, przekątną ekranu, rozdzielczością ekranu i pojemnością baterii. Procesor, pamięć i moduły bezprzewodowe pozostały bez zmiany.

Inni producenci, tacy jak HTC i Samsung, wprowadzali już w przeszłości telefony o nazwach HTC One Mini i Samsung Galaxy S4 Mini. Niestety, pod względem sprzętowym znacznie odbiegały one od dużych braci. Miały słabsze procesory, mniej pamięci i gorszej jakości ekrany.

Jak donosi serwis GSM Arena, możliwe, że Samsung pracuje już nad urządzeniem, które miałoby stać się mniejszym kuzynem Galaxy S5. Miałoby ono mieć oznaczenie SM-G750A i nosić nazwę Galaxy S5 Neo, co nawiązywałoby do phabletu Galaxy Note 3 Neo o całkiem niezłej specyfikacji w porównaniu. Miałby on mieć procesor Snapdragon 800 i rozdzielczość 720p.

Czy faktycznie powstanie takie urządzenie o przekątnej ekranu o długości do 4,3 cala dowiemy się w przeciągu kilku miesięcy. Z pewnością ucieszyłoby to wielu konsumentów, którzy nie chcą ogromnych ekranów, ale nie chcą też smartfonów o kiepskiej specyfikacji.