Samsung Galaxy S5 Plus, czyli szybszy Galaxy S5, oficjalnie

Na holenderskiej stronie Samsunga pojawił się Galaxy S5 Plus, czyli ulepszona wersja modelu Galaxy S5.

Smartfon Galaxy S5 oferuje do dyspozycji użytkownika układ Snapdragon 801, który dysponuje mocą czterech rdzeni 2,5 GHz Krait 400 oraz GPU Adreno 330. Urządzenie to doczekało się jednak właśnie nowej wersji - Galaxy S5 Plus - która może się pochwalić wydajniejszym układem Snapdragon 805. Co prawda jego cztery rdzenie również taktowane są zegarem 2,5 GHz, lecz są to nowsze jednostki Krait 450. Chipset posiada też nową generację GPU: Adreno 420.

Samsung Galaxy S5 Plus, czyli szybszy Galaxy S5, oficjalnie

Galaxy S5 Plus

"Plus" w nazwie nie oznacza jedynie zwiększenie wydajności w zakresie CPU i GPU. Nowy smartfon oferuje bowiem także szybszą łączność LTE: LTE kategorii 6 zamiast LTE kategorii 4. Przekładając to na liczby użytkownicy urządzenia otrzymają możliwość pobierania plików z maksymalna prędkością 150 Mb/s (zamiast 100 Mb/s), przy czym prędkość wysyłania pozostała bez zmian (50 Mb/s).

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!

Co do pozostałych elementów Galaxy S5 Plus pozostały one takie same jak w przypadku oryginalnego Galaxy S5. Oznacza to więc, że nie mamy co liczyć na ekran QHD tak jak w przypadku wcześniej zaprezentowanego modelu Galaxy S5 LTE-A.

Urządzenie dostępne jest obecnie jedynie na holenderskiej stronie Samsunga.