Samsung Galaxy S5 Premium: plotkom nie ma końca

Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany na targach MWC 2014 w Barcelonie i na początku kwietnia trafił do sprzedaży. Chociaż przedstawiciele Samsunga przyznają, że nie mają w planach wydania wersji premium tego urządzenia, to w internecie pojawiają się kolejne przecieki wskazujące na to, że flagowy telefon koreańskiej firmy z metalową obudową ma trafić do sklepów.

Nowy telefon Samsunga jest naprawdę potężny pod względem specyfikacji technicznej. Znalazł się w nim pięciocalowy ekran, procesor Qualcomm 801 i 16-megapikselowy aparat fotograficzny. Niestety, pewnym rozczarowaniem jest zastosowanie przez producenta plastiku jako materiału, z którego wykonana jest obudowa. Niestety, sam JK Shin powiedział oficjalnie, że firma nie planuje w przyszłości wydania Galaxy S5 Premium z metalową obudową.

Niewykluczone jednak, że plotki o nowym Samsungu będącym poprawioną wersją Galaxy S5 okażą się prawdziwe. Wedle ostatnich doniesień nowością nie będzie jednak metalowa obudowa, a ekran o rozdzielczości wyższej niż Full HD. Wydaje się to zresztą prawdopodobne, bo lada dzień ma pojawić się nowy flagowy model LG G3, który prawdopodobnie będzie miał już ekran 2K.

Samsung Galaxy S5 Premium: plotkom nie ma końca

Samsung nie może sobie pozwolić sobie na to, żeby pozostać w tyle, ale czy faktycznie Koreańczycy mają asa w rękawie dowiemy się w przeciągu najbliższych miesięcy. Warto dodać, że niezależnie od istnienia rzekomego Samsunga Galaxy S5 Premium pojawi się jedna specjalna edycja flagowego telefonu Samsunga. Będzie to Galaxy S5 Crystal Edition, w którym obudowa będzie... wysadzana kryształami Swarovskiego.

źródło: gsmarena.com