Samsung Galaxy S5 Zoom pojawił się w benchmarku

Najnowszy smartfon Samsunga zaprezentowany na MWC 2014 nie trafił jeszcze oficjalnie do sprzedaży, a już pojawiają się informacje na temat jego dodatkowej wersji. Ma nią być Samsung Galaxy S5 Zoom.

Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany na targach Mobile World Congress 2014 w Barcelonie. Nowy smartfon jest topowym modelem w ofercie koreańskiego producenta, ale możemy spodziewać się wydania jeszcze kilku jego wariantów w nadchodzących miesiącach. Podobnie było zresztą w przypadku poprzedniego flagowca. Oprócz podstawowego modelu pojawiła się jeszcze wersja Mini i smartfon Galaxy S4 Zoom, będący połączeniem smartfona i aparatu fotograficznego.

Dużo wskazuje na to, że podobnie będzie w tym roku, a do portfolio producenta dołączy kolejny model. Informacje o urządzeniu, którym najprawdopodobniej jest Samsung Galaxy S5 Zoom, można znaleźć na stronie benchmarku GFXBench. Figuruje ono pod nazwą SM-C115, a wedle zawartych tam informacji ma cechować się ekranem 4,8 cala o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli oraz aparatem fotograficznym robiącym zdjęcia o wielkości 19 megapikseli. Warto przypomnieć, że nazwą kodową zeszłorocznego Samsunga Galaxy S4 Zoom było SM-C101.

Biorąc pod uwagę nazwę kodową, liczbę megapikseli i mniejszą rozdzielczość niż we flagowym smartfonie koreańskiego producenta, można założyć, że wpis w GFXBench odnosi się właśnie do modelu Galaxy S5 Zoom. Teraz nie pozostaje nam jednak nic innego, jak czekać na dalsze informacje i potwierdzenie istnienia tego urządzenia przez producenta.

źródło: phonearena.com