Samsung Galaxy S5 bez fizycznych przycisków i z czytnikiem linii papilarnych

Samsung Galaxy S5 powinien zadebiutować w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Możliwe, że zostanie pokazany światu zaraz przed, lub w trakcie targów MWC 2014 w Barcelonie. Nic dziwnego, że do sieci przedostaje się coraz więcej informacji dotyczących nadchodzącego koreańskiego flagowca. Oczekiwania są naprawdę duże, a coraz częściej pojawiają się doniesienia o rezygnacji z przycisków i implementacji rewolucyjnego czytnika linii papilarnych.

Wedle ostatnich doniesień, które pochodzą od osób blisko związanych z indyjskim oddziałem Samsunga (a przynajmniej od osób twierdzących, że tak jest) nadchodzący smartfon Galaxy S5 ma być pierwszym flagowcem Samsunga pozbawionym fizycznych lub dotykowych przycisków pod ekranem. Google już od trzech lat i premiery Androida Ice Cream Sandwich nakłania producentów do rezygnacji z guzików, w szczególności z klawisza menu, na rzecz przycisków systemowych wyświetlanych na ekranie.

Jeśli Samsung się na to zdecyduje będzie to oznaczać, że obszar roboczy dla użytkownika nieco się zmniejszy o te kilkadziesiąt pikseli wysokości, ale pozwoli to też na stworzenie nieco bardziej kompaktowej obudowy. Dzięki temu przy zachowaniu ekranu o możliwie długiej przekątnej sama bryła Samsunga Galaxy S5 będzie mogła być nieco mniejsza, a dokładniej mówiąc, krótsza.

Zobacz również:

  • AirPods i przełączenie pomiędzy urządzeniami - jak naprawić problem?
  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [3.12.2021]
Samsung Galaxy S5 bez fizycznych przycisków i z czytnikiem linii papilarnych

Znacznie ciekawszą informacją jest natomiast to, że Samsung podobno pracuje nad nowym typem skanera odcisków palców. W przeciwieństwie do tych zastosowanych w iPhonie 5s (w przyciski Home) oraz phablecie HTC One Max (na pleckach urządzenia), czytnik linii papilarnych ma zostać zintegrowany bezpośrednio z wyświetlaczem.

Tego, czy doniesienia dotyczące przycisków fizycznych i czytnika odcisków palców się potwierdzą, dowiemy się zapewne przed końcem bieżącego miesiąca.

źródło: phonearena.com