Samsung Galaxy S5 i nowy HTC One już dostępne? Nie, to chińskie podróbki...

Samsung Galaxy S5 nie trafił jeszcze do sprzedaży, a następca HTC One nie został jeszcze nawet zaprezentowany. Można jednak już kupić smartfony, które wyglądają bardzo podobnie do nowych topowych modeli od koreańskiego i tajwańskiego producenta.

Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany niecałe dwa tygodnie temu na targach MWC 2014 w Barcelonie. Następca HTC One o nazwie kodowej M8 jak na razie pojawia się dopiero w przeciekach. Okazuje się jednak, że chińska firma Goophone wprowadza do sprzedaży już teraz dwa nowe modele, które wyglądają zdumiewająco podobnie do wspomnianych Galaxy S5 i HTC M8.

Goophone zresztą nie kryje się zbytnio z tym, skąd czerpie "inspirację". Nowe modele to Goophone S5 do złudzenia przypominający Samsunga Galaxy S5 oraz Goophone M8, który wygląda tak, jak pojawiający się na kolejnych zdjęciach rzekomy następca HTC One. Oczywiście w środku znalazły się nieco słabsze podzespoły niż w oryginale, ale niższa jest też cena - i to znacznie.

Samsung Galaxy S5 i nowy HTC One już dostępne? Nie, to chińskie podróbki...

Wzorowany na Samsungu Galaxy S5 Goophone S5 ma w przeliczeniu kosztować około 900 złotych. Oferuje on 5 calowy ekran, ośmiordzeniowy procesor MediaTek, 2 GB pamięci RAM i Androida 4.2 Jelly Bean, naturalnie bez nakładki TouchWiz. W przypadku wzorowanego na nowym flagowcu HTC smartfonie Goophone M8 mamy do czynienia również z ośmiordzeniowym procesorem, ale o niższym taktowaniu. Specyfikacę dopełnia 1 GB pamięci RAM, a cena w przeliczeniu wyniesie mniej niż 700 złotych.

Sama marka Goophone jest dobrze znana na świecie właśnie z tego, że wypuszcza tańsze "odpowiedniki" drogich, markowych smartfonów. W ofercie znaleźć można nawet... działające pod kontrolą Androida imitacje iPhone'ów od Apple.

źródło: engadget.com