Samsung Galaxy S5 - jego cena po 3 miesiącach spadnie o 24%

Jaka będzie cena smartfona Samsung Galaxy S5? Nie wiadomo. Dzięki porównywarce cen idealo dowiadujemy się jednak, jak może się zmieniać w ciągu najbliższych miesięcy po premierze.

Samsung rozesłał zaproszenia na konferencję ''Unpacked 5'', podczas której zaprezentuje smartfon Galaxy S5. Pojawiające się na jego temat spekulacje związane są przede wszystkim z wyglądem oraz jego funkcjami. Najświeższe mówią o ekranie, który ma podobno cechować konstrukcja "od krawędzi do krawędzi", co oznacza, że smartfon pozbawiony byłby otaczającej go ramki.

Co z ceną?

Oczywiście oprócz informacji na temat wyglądu i możliwości urządzenia nie mniej interesującą kwestią jest cena Galaxy S5. Co prawda obecnie jej nie znamy, lecz dzięki zespołowi stojącemu za porównywarką cen idealo możemy dowiedzieć się, jak być może będzie się ona kształtowała w ciągu najbliższych miesięcy po premierze.

Badania przeprowadzono w oparciu o międzynarodowe strony porównywarki idealo porównując przebieg kształtowania się cen modeli Samsung Galaxy S2, S3 i S4. Okazało się, że wszystkie cechowała podobna tendencja spadku ceny, przy czym przełomowym wydawał się być pierwszy kwartał. Ponadto uwagę zwraca fakt, że w przypadku każdego następnego modelu rejestrowany spadek cen był większy:

- średnia cena detaliczna Samsunga Galaxy S2 na stronach porównywarki cen idealo obniżyła się w trzecim miesiącu sprzedaży o 13%

- w przypadku modelu Galaxy S3 cena spadła o 14%

- w przypadku modelu Galaxy S4 cena spadła o 18%

Dane te pozwoliły stworzyć prognozę, z której wynika, że Samsung Galaxy S5 może już 3 miesiące po zapowiadanym rozpoczęciu sprzedaży kosztować zaledwie 76% swojej ceny początkowej.

Poniżej jeszcze wykres obrazujący wyniki powyższych analiz:

Samsung Galaxy S5 - jego cena po 3 miesiącach spadnie o 24%

Samsung Galaxy S - spadek cen kolejnych modeli oraz prognozowany spadek ceny nadchodzącego modelu S5


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: