Samsung Galaxy S5 korzystnie wypada w pierwszych testach

Samsung Galaxy S5 jeszcze nie trafił oficjalnie do sprzedaży, a już pojawiają się w sieci wyniki pierwszych testów laboratoryjnych. Badacze sprawdzają w nich, czy obietnice dotyczące wydajności i energooszczędności nowego sprzętu koreańskiej firmy mają potwierdzenie w rzeczywistości. Na początek przyszła pora na testy akumulatora.

Galaxy S5 to najnowsze urządzenie w ofercie koreańskiego Samsunga. To topowy smartfon z ekranem o przekątnej długości 5,1 cala, który napędza najmocniejszy procesor ofercie Qualcomma, czyli układ Snapdragon 801 taktowany na 2,5 GHz. Całość dopełnia 2 GB pamięci RAM i zestaw wszystkich niezbędnych portów i czujników.

Twórcy kolejnej Galaktyki zapewniają, jak co roku, że to najlepszy sprzęt w swojej klasie, który nie tylko nawiązuje równorzędną walkę z konkurencją, ale też ją wygrywają. Patrząc jednak na specyfikację nie sposób jednak nie dostrzec, że zaprezentowany tego samego dnia co nowy Samsung Galaxy S5 telefon produkcji japońskiego Sony wyprzedza koreański produkt w przynajmniej jednej kwestii: pojemności baterii.

Zobacz również:

  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!
  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 16.10.2021]

W przypadku Samsunga mamy do czynienia z akumulatorem o pojemności 2800 mAh, podczas gdy Xperia Z2 ma aż 3300 mAh na pokładzie. Ponieważ dzisiejsze topowe smartfony mają już zapas mocy obliczeniowej na najbliższe miesiące, jeśli nie lata, to czas pracy na akumulatorze jest obecnie wąskim gardłem.

Samsung Galaxy S5 korzystnie wypada w pierwszych testach

Mając na uwadze to, że konkurencja w tym samym segmencie rynku mobilnego potrafi stosować większe akumulatory, redaktorzy Phone Arena przywołali badania wydajności Samsunga Galaxy S5 na baterii. Na ich podstawie można więc stwierdzić, czy nowy telefon spełnia obietnicę daną przez jego producenta.

Po przetestowaniu akumulatora okazało się, że telefon radzi sobie całkiem nieźle jak na taką pojemność, dość spore gabaryty i bardzo wydajny układ. Czas pracy telefonu z włączonym ekranem wyniósł ponad siedem godzin, co postawiło nowego Samsunga powyżej wielu urządzeń konkurencji, a przegrywa wyłącznie ze znacznie większymi phabletami i tabletami. Pytanie jednak, jak wypadną przy nim podobne testy Sony Xperii Z2 i nowego HTC One M8.

źródło: phonearena.com