Samsung Galaxy S5 nadal plastikowy, ale z klonem Google Now i aparatem 20 MP

Samsung Galaxy S5 nie został zaprezentowany na targach CES 2014 w Las Vegas, a w internecie huczy od plotek dotyczących kolejnego flagowca koreańskiej firmy. Co nowego wiadomo o następcy najpopularniejszego Androida na świecie?

Wedle ostatnich doniesień Samsung Galaxy S5 ma być podobny do zeszłorocznego modelu pod względem wykonania. Producent nie chce zrezygnować z używanego do tej pory plastiku, a na topowy model z rodziny Galaxy wykonany z metalu jeszcze nieco poczekamy. Można jednak rozsądnie założyć, że w tej obudowie znajdzie się ekran o rozdzielczości 2K (2560 na 1440 pikseli), ponieważ podobne panele już zapowiadają inne firmy. Inne źródła są natomiast przekonane, że całość zasili ogniwo o pojemności 2900 mAh.

Jedną z największych nowości sprzętowych ma być nowy aparat o matrycy 20 megapikseli, który pozwoli na nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K. Wydaje się to prawdopodobne, ponieważ aparaty o takich parametrach pojawiły się w urządzeniach innych firm. Samsung przecież nie może sobie pozwolić, żeby jego flagowe urządzenie prezentowało się gorzej na tle konkurencji. Odpowiedzią na czytniki linii papilarnych w nowym iPhonie 5s i phablecie HTC One Max ma być za to skaner siatkówki oka.

Zobacz również:

Samsung Galaxy S5 nadal plastikowy, ale z klonem Google Now i aparatem 20 MP

W kwestii oprogramowania praktycznie pewne jest odświeżenie nakładki na Androida o nazwie TouchWiz wraz z kafelkowym interfejsem. W nowym telefonie Samsunga ma pojawić się zintegrowany asystent głosowy z prawdziwe zdarzenia, który ma zastąpić Google Now. Biorąc pod uwagę to, ile usług Google zastępuje Samsung własnymi aplikacjami, a także fakt, że do zeszłorocznych urządzeń trafił program S-Voice, wydaje się to wiarygodną informacją. Na potwierdzenie wszystkich informacji musimy jednak poczekać jeszcze kilka tygodni, jeśli nie miesięcy.

źródło: phonearena.com