Samsung Galaxy S5 otrzyma Androida 5.0 Lollipop w grudniu

W najnowszych doniesieniach serwis SamMobile przekonuje, że Samsung Galaxy S5 otrzyma aktualizację do systemu Android 5.0 Lollipop w grudniu.

W czerwcu firma Google zapowiedziała system Android L. Podczas jego oficjalnej prezentacji dowiedzieliśmy się, że jego pełna nazwa będzie brzmiała Android 5.0 Lollipop. Kilka dni temu internetowy gigant poinformował, że nowy system zostanie udostępniony 3 listopada.

Z Androida 5.0 Lollipop w pierwszej kolejności skorzystają z właściciele smartfonów z linii Nexus oraz Google Edition. Jak jednak proces aktualizacji będzie przebiegał na pozostałych urządzeniach? Jakiś czas temu poznaliśmy plany firm Motorola i HTC:

- w przypadku Motoroli otrzymaliśmy listę przewidzianych do aktualizacji smartfonów

- w przypadku HTC do Sieci "wyciekła" tabela, która informuje również o terminach aktualizacji

Dzisiaj listę tę możemy uzupełnić informacjami (niestety nieoficjalnymi) o flagowych smartfonach LG G3 i Samsung Galaxy S5:

- LG G3 otrzymać ma Androida 5.0 Lollipop "jeszcze w tym roku"

- Samsung Galaxy S5 otrzymać ma Androida 5.0 Lollipop "w grudniu" (wcześniej mówiono o "końcu listopada, lub początku grudnia)

Jeżeli koreańskie firmy faktycznie dotrzymają powyższych terminów byłaby to miła niespodzianka dla właścicieli wspomnianych smartfonów. Warto bowiem pamiętać, że w przypadku poprzednich flagowców nie było pod tym względem najlepiej.