Samsung Galaxy S5 pobity na rodzimym rynku przez LG G3

Smartfon LG G3 w ciągu pierwszych dni po premierze na rodzimym rynku sprzedawał się w tempie nieporównywalnie lepszym od Samsunga Galaxy S5.

Smartfon LG G3 prezentuje się świetnie. Czy jednak ma realną szansę na odniesienie sukcesu? Zdecydowanie tak, co zdają się potwierdzać dane napływające z Korei Południowej. Urządzenie w ciągu pierwszych pięciu dni po premierze rynkowej sprzedało się tam bowiem w liczbie 100 tysięcy sztuk, co daje średnią 20 tysięcy sprzedanych egzemplarzy dziennie. Dla porównania, rok temu w przypadku modelu G2 koreańska firma osiągnęła o połowę słabszy wynik.

Czy to dużo skoro rodzimy konkurent w ciągu pierwszych 5 dni sprzedał 2 miliony sztuk Galaxy S5? Bardzo dużo. Warto bowiem jeszcze raz podkreślić, że mówimy jedynie o koreańskim rynku, ponieważ LG G3 nie jest jeszcze dostępny poza nim. Na koniec najważniejsze porównanie: znacznie bardziej promowany gadżet Samsunga w ciągu pierwszych pięciu dni sprzedawał się w Korei Południowej w liczbie zaledwie 7-8 tysięcy sztuk.

Zobacz również:

  • Uniwersalny monitor LG SMART 32SQ780S to maksymalny komfort pracy i rozrywki

Oczywiście trudno przypuszczać, aby LG G3 globalnie osiągnął lepszy wynik od Samsunga Galaxy S5. Wygląda jednak na to, że firma LG wykonała kawał dobrej roboty i może spokojnie liczyć na rekordową sprzedaż.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: