Samsung Galaxy S5 pojawi się już w styczniu?

Samsung Galaxy S5 może zostać zaprezentowany już w styczniu przyszłego roku - twierdzą koreańskie źródła.

W koreańskich serwisach pojawiły się spekulacje na temat smartfona Galaxy S5. Opierają się one na doniesieniach byłego pracownika Samsunga i wynika z nich, że koreański producent zamierza przyspieszyć premierę nastąpcy Galaxy S4. Jeżeli jest to prawdą, urządzenie to powinno zostać zaprezentowane już w połowie stycznia przyszłego roku i trafić na rynek w lutym.

Dlaczego?

Zdaniem tego samego źródła decyzja Samsunga związana jest ze słabszą niż zakładał on sprzedażą modelu Galaxy S4. Warto tutaj zauważyć, że opinia ta jest zgodna z ostatnim raportem Petera Miseka, analityka Jefferies, w którym czytamy m.in., że "Samsung nie spełnił swoich wewnętrznych założeń dotyczących sprzedaży modelu Galaxy S4".

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy Z Fold3 - testujemy aparat pod wyświetlaczem

Galaxy S5 - czego możemy oczekiwać?

Po premierze 64-bitowego iPhone'a 5S oczywiście obecnie oczekuje się, że Galaxy S5 zostanie wyposażony w 64-bitowy układ Exynos 5430 z "prawdziwymi ośmioma rdzeniami". Ponadto zaoferować on ma podobno aparat 16 MP radzący sobie znacznie lepiej w słabych warunkach oświetleniowych (dzięki matrycy ISOCELL) i wyposażony w optyczną stabilizację obrazu.