Samsung Galaxy S5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Smartfon Samsung Galaxy S5 w pierwszym dniu sprzedaży znacząco pobił rekord osiągnięty przez model Galaxy S4.

Smartfon Samsung Galaxy S5, patrząc na opinie internautów, rozczarował wiele osób, które zgodnie z pojawiającymi się przed premierą spekulacjami oczekiwały ekranu 2K, więcej pamięci RAM oraz metalowej obudowy. Tak się jednak nie stało. Co więcej, Galaxy S5 oferuje mniejszy zakres ulepszeń w porównaniu do Galaxy S4 niż ten w porównaniu do modelu Galaxy S III. Ponadto jego cena jest zauważalnie wyższa.

Biorąc pod uwagę te elementy wydawało się, że Samsung może mieć problemy z pobiciem rekordu sprzedaży wyśrubowanego przez Galaxy S4. Dzisiaj wiemy już jednak (Galaxy S5 trafił na rynki 125 krajów 11 kwietnia), że tak się nie stało. Setki osób w Paryżu, Amsterdamie i Londynie ustawiło się bowiem przed sklepami Samsunga, aby jak najszybciej dostać do rąk swój nowy wymarzony gadżet.

Wedle informacji podanych przez Samsunga, Galaxy S5 w pierwszym dniu sprzedaży osiągnął o 30% lepszy wynik od wyniku modelu Galaxy S4. W niektórych krajach europejskich sprzedawał się od niego nawet ponad dwa razy lepiej. Co więcej, wynik ten mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie problemy z dostawami.